Pocztowy Weekend z Sami Swoi! Przekaz do odbioru na Poczcie.

Pocztowy Weekend z Sami Swoi! Przekaz do odbioru na Poczcie.

18 października obchodzony jest Dzień Poczty Polskiej. W tym dniu 1558 roku król Zygmunt II August powołał do życia Pocztę Królewską. Jej zadaniem było przekazywanie wiadomości na trasie Kraków-Wiedeń-Wenecja. Z tej okazji obchodzimy Dzień Poczty Polskiej, święto które m. in. jest dobrą okazją do nagrodzenia najlepszych urzędów i listonoszy.

Swojaki, jak zapewne wiecie wśród szerokiej oferty usług jakie oferuje Sami Swoi Przekazy Pieniężne, znajdziecie również możliwość zrobienia przekazu do odbioru na pocztę. Z tej okazji przygotowaliśmy specjalną promocję, o której przeczytacie poniżej.

Przekaz do odbioru na poczcie

Chcesz przesłać pieniądze do Polski, ale odbiorca nie posiada konta w banku? Preferujesz przesłanie gotówki do rąk własnych? Nie ma najmniejszego problemu! Wybierz transfer z Wielkiej Brytanii z Sami Swoi, który można wypłacić od poniedziałku do piątku, w każdej placówce poczty na terenie Polski. Przekaz na pocztę jest transferem, którego potrzebujesz!

Przelew do odbioru na poczcie dokonasz w kanałach Sami Swoi takich jak:

Co cechuje ten typ przekazu? Opłata transferu jest stała, pieniądze można odebrać w przeciągu 1,5 h od potwierdzenia przekazu, odbiorca może odebrać przekaz w dowolnym urzędzie pocztowym, satysfakcjonujący kurs waluty! Sprawdźcie koniecznie najważniejsze zasady podczas odbioru przelewu na Poczcie Polskiej. Więcej na temat przekazu na pocztę przeczytacie tutaj: Przelewy do Polski do odbioru na Poczcie.

Wykonaj przekaz do odbioru na poczcie 50% taniej!

przekaz na poczte przelewy do polski

Z okazji Dnia Poczty Polskiej przygotowaliśmy specjalną promocję! Przelew na pocztę przez stronę internetową Sami Swoi wykonasz za połowę ceny! Promocja będzie dostępna przez cały weekend od godziny 15:00 dnia 16.10.2020 r. do końca dnia 18.10.2020 r.

Trochę historii. Dzieje Poczty Polskiej

Swojaki! Poczta Polska, za pomocą której możecie łatwo odebrać pieniądze przelewane przez Sami Swoi ma niezmiernie ciekawą historię. W swoich początkach polska poczta związana była z władcą i dworem. Korespondencję książąt i królów polskich przewozili posłańcy zwani komornikami. Podstawowym środkiem organizacji transportu dla posłańców były podwody, w ramach, których zobowiązano miejscową ludność do dostarczania koni i wozów. Wprowadził je w Polsce Bolesław Chrobry, tworząc w ten sposób komunikację dla potrzeb państwowych.

Za datę narodzin poczty w Polsce uważa się 18 października 1558 roku. Wtedy to król Zygmunt August „ustanowił stałe połączenie pocztowe między Krakowem a Wenecją przez Wiedeń, za pomocą poczty, czyli koni rozstawnych”. Powołana przez monarchę instytucja publiczna miała służyć przede wszystkim utrzymaniu stałych kontaktów dyplomatycznych i gospodarczych z innymi krajami europejskimi. Król chciał się też zabezpieczyć przed kontrolą poczty cesarskiej, która dotychczas przewoziła polskie listy do Włoch.

Pierwszym dyrektorem poczty królewskiej został dworzanin Zygmunta Augusta, pochodzący z Włoch Prosper Prowana. Nadany mu przywilej stwierdzał, że „poczta jest ustanowiona i ma służyć do przesyłania listów do Włoch oraz do załatwienia tam innych spraw”. Oznaczało to, że miała ona przewozić także bagaże i osoby na wzór swoich zagranicznych odpowiedników. Król opłacał kursorów, koszty utrzymania koni i dyrektora poczty. Była to, zatem instytucja ściśle królewska.

Poczta królewska Zygmunta Augusta włączyła Polskę do sieci regularnych połączeń międzynarodowych. Zaprowadzono szlaki pocztowe między Rzeczypospolitą a zagranicznymi centrami politycznymi i gospodarczymi. Objęte zasadą nietykalności przesyłki królewskie gwarantowały sprawny przepływ informacji pomiędzy dworami. Głównym bodźcem do zakładania kolejnych połączeń pocztowych na rozległych terenach Rzeczypospolitej były konflikty zbrojne. Wzrastała liczba przesyłanych tą drogą listów dyplomatycznych, a także zagranicznej korespondencji prywatnej. Poczta nie miała jeszcze charakteru krajowego, jej połączenia były ukierunkowane wyłącznie na inne państwa. Więcej o historii Poczty Polskiej.

Źródło: https://www.poczta-polska.pl/o-firmie/historia/

There are 1 comments for this article

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *