Zielono w Sami Swoi Przekazy Pieniężne! Przelewaj Euro do Polski za darmo!

Zielono w Sami Swoi Przekazy Pieniężne! Przelewaj Euro do Polski za darmo!

17 marca obchodzimy Dzień Świętego Patryka. Mimo tego, że to Irlandzkie święto jest bardzo chętnie obchodzone na całym świecie i z roku na rok zyskuje coraz większą popularność.

Kim jest święty Patryk?

Jest patronem Irlandii i najbardziej rozpoznawalnym świętym, a jego praca doprowadziła do wprowadzenia religii chrześcijańskiej w środkowej, zachodniej i północnej części Irlandii.

Czym charakteryzuje się ten dzień?

Wszyscy, którzy chcą świętować ten dzień powinni ubrać się w zielone ciuchy lub gadżety. Zazwyczaj tego dnia mijamy ludzi poubieranych w zabawne czapki czy zielone peleryny.

Dlaczego w kolorze zielonym?

Kolor zielony to narodowy kolor Irlandii, który nawiązuje do krajobrazu tego kraju. Irlandczycy świętują ten dzień pijąc spore ilości whisky oraz piwa. Z tej okazji w różnych miastach odbywają się parady – najbardziej widowiskowa w Nowym Jorku!

Tego dnia na całym świecie możemy zobaczyć budowle i zabytki podświetlone na zielono. Wśród nich znajduje się między innymi London Eye, fontanna przy Białym Domu, Empire State Building, w Polsce jest to Pałac Kultury i Nauki. W Chicago co roku zabarwiają nawet rzekę! W amerykańskich pubach można napić się zielonego piwa. W Europie Dzień Świętego Patryka najchętniej obchodzą mieszkańcy Holandii i Niemiec, gdzie ludzie spotykają się w pubach, piją piwo i słuchają irlandzkiej muzyki.

Dzień Świętego Patryka w Sami Swoi.

 

My również przyłączymy się do świętowania! Mieszkasz w Irlandii?
Przesyłasz Euro na konto złotówkowe w Polsce?

Od 17.03 do 19.03 do końca dnia z Sami Swoi Przekazy Pieniężne wykonacie Przekaz Ekonomiczny na konto w walucie Euro za darmo!
Let’s celebrate! Nie czekajcie – przelewajcie!

*promocja dotyczy przekazów Euro Ekonomicznych na konto złotówkowe z Irlandii do Polski wysyłanych przez stronę internetową Sami Swoi Przekazy Pieniezne i trwa od 17.03 do 19.03

Sami Swoi Radio – największy zasięg DAB+ w UK i IRLANDII!

O Dniu Świętego Patryka usłyszycie również w Sami Swoi Radio! Czy wiecie, że radia którego jesteśmy dumnym sponsorem tytularnym możecie słuchać przez odbiorniki DAB+ w największych miastach Irlandii i ich okolicach? Wyszukajcie Sami Swoi Radio i dowiedzcie się więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *