Sami Swoi Przekazy Pieniężne Sponsor Tytularny Sami Swoi Radio

Sami Swoi Przekazy Pieniężne Sponsor Tytularny Sami Swoi Radio

Wielkie projekty zawsze maja swoje matki i ojców chrzestnych, tak samo i w tym przypadku nie jest inaczej! Z dumą zostaliśmy sponsorem tytularnym, a jednocześnie pomysłodawcą projektu radia polonijnego o największym zasięgu w UK i Irlandii. Dla nas sprawy Polonii w Wielkiej Brytanii to od wielu lat priorytet! Zawsze odpowiadamy na Wasze potrzeby i rozwiązujemy problemy w myśl przyjętej zasady – ,,Aby Polakom na Wyspach żyło się lepiej’’. Tym samym utożsamiamy się z każdym Polakiem. Chętnie angażujemy się w liczne akcje charytatywne oraz bezinteresowne pomaganie Polakom na Wyspach. Z dumą również od wielu lat sponsorujemy prestiżowe wydarzenia na Wyspach. Tworzymy wartości nie tylko dla nowych i obecnych Klientów, ale także dla ogółu społeczeństwa. Nasze firmowe cele, misja, wizja oraz wartości wyznaczają nam ramy i wskazują kierunek działania, które opieramy na długoterminowej strategii. Z radością, więc zdecydowaliśmy się być częścią tak ważnego i obiecującego projektu jakim jest Sami Swoi Radio oraz objecie go tytułem Sponsora TytularnegoTo nasz wielki sukces!

 Sami Swoi Radio

Sami Swoi Radio obok najpopularniejszego magazynu na Wyspach „Gońca Polskiego” oraz portalu Goniec.com jest częścią nowoczesnej grupy medialnej. Ze względu na zasięg i skład zespołu tworzącego radio, jest to jeden z największych projektów w polonijnej historii mediów i wydarzeń kulturalnych na wyspach. Nowe radio dedykowane Polakom, podobnie jak cała grupa, będzie odpowiadać na ich potrzeby, reagować na najważniejsze problemy i sprawy Polonii w UK, nie zapominając o Słuchaczach mieszkających z dala od Londynu i wielkich miast.

Jak słuchać?

Zastanawiasz się nad jakością sygnału Sami Swoi Radio? Nie jesteś pewien czy nie zawiedzie Cię w sylwestrową noc? Aby rozwiać ewentualne wątpliwości pobierz jedną z rekomendowanych platform: Tuneln Inc, myTunerRadio, Radio.pl, Radio UK czy Zeno.FM. Po ściągnięciu aplikacji, wpisz w wyszukiwarce „Sami Swoi Radio”, dodaj rozgłośnię do ulubionych i „Słuchaj po Swojemu” w domu, w pracy, w samochodzie! Z pewnością jakość sygnału będzie zadowalająca i zdecydujesz się spędzić sylwestra z Sami Swoi Radio.

Słuchaj po swojemu!

Ta polonijna rozgłośnia powstaje oczywiście z myślą o polskich Słuchaczach mieszkających na terenie Wielkiej Brytanii i Irlandii. Hasłem przewodnim projektu „Sami Swoi Radio” jest – „Słuchaj po swojemu!”, czyli wtedy kiedy chcesz i jak chcesz. W nowym radiu „każdy po Swojemu” może znaleźć to, czego szuka – najlepszą muzykę, rozrywkę, najbardziej aktualne wiadomości i porady. DJ-e radiowi i dziennikarze z doświadczeniem z największych stacji radiowych w Polsce zapewnią odpowiednią jakość i miłe wrażenia . Poprzez pozytywne granie i wiadomości na czasie będą oni codziennie łączyć Polaków w Irlandii i Wielkiej Brytanii w ich samochodach, domach i w pracy.

Testy od 1 grudnia

W telegraficznym skrócie. Krótko po północy 1 grudnia rozpoczęła się emisja testowa Sami Swoi Radia w systemie DAB+ w UK i Irlandii, online, a także na popularnych platformach Tuneln Inc, myTunerRadio, Radio.pl, Radio UK czy Zeno.FM, która potrwa do końca tego roku. W tym okresie liczymy na informacje zwrotną od Słuchaczy co do nowych lokalizacji dla kolejnych nadajników w celu poszerzenia sygnału stacji, którą można przekazać za pośrednictwem profilu rozgłośni na Facebooku, jak również skrzynki pocztowej redakcja@samiswoiradio.co.uk.

Największy zasięg

Bardzo mocną stroną Sami Swoi Radio – tak jak można to już usłyszeć w komunikatach w wersji testowej „Wspólnie Tworzymy nowe radio o największym zasięgu w systemie DAB+ w UK i Irlandii” jest wspomniany zasięg. Jak tłumaczą twórcy rozgłośni, dzięki licencji przyznanej przez Ofcom (odpowiednik polskiej Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji), w chwili obecnej sygnał radiowy w formacie cyfrowego radia DAB+ emitowany jest nie tylko w samym Londynie, ale także w okolicznych strefach, takich jak Surrey czy North Sussex. W Irlandii z kolei – również w technologii DAB+ – trafia zaś chociażby do Polaków mieszkających w Dublinie, Cork, Sligo, Waterford, Dundalk czy Belfaście. Na tym oczywiście nie koniec. Sami Swoi Radio jest dostępne także na największych platformach streamingowych, takich jak Tuneln Inc, myTunerRadio, Radio.pl, Radio UK czy Zeno.FM, a takze można wywołać radio poprzez inteligentnych asystentów w głośnikach Amazon Alexa oraz Google Home.

Czym jest Cyfrowe Radio DAB+?

Radio cyfrowe jest zaawansowaną technologicznie odpowiedzią na stały wzrost oczekiwań wobec radiofonii FM. Przepełnienie częstotliwości tradycyjnego radia analogowego oraz rosnące wymagania względem przekazu radiowego, szczególnie w zakresie jakości sygnału, zadecydowały o rozwoju i popularyzacji nowej technologii radiofonii cyfrowej DAB+ (Digital Audio Broadcasting Plus). DAB+ umożliwia emisję dźwięku cyfrowego, oferując szereg dodatkowych usług, jak przesyłanie opisów, obrazów, informacji o ruchu drogowym dla systemów nawigacji i in. Jest to optymalna platforma odbioru sygnału w pojazdach, nawet przy dużych prędkościach – bez uszczerbku dla jakości przekazu. (za: spidersweb.pl)

Standardy DAB i DAB+

Pierwsze nadajniki DAB posługiwały się kodekiem MP2 (MPEG Audio Layer II), po pewnym czasie zadecydowano jednak o migracji do kodeka HE-AAC v2, powołując do życia DAB+. Radioodbiorniki DAB nie są kompatybilne z nowszym standardem kompresji dźwięku, natomiast radioodbiorniki DAB+ są kompatybilne z obydwoma kodekami. Nowością w DAB+ jest również zaimplementowanie kodowania korekcyjnego Reeda–Solomona, dzięki któremu eliminowane są błędy w transmisji. Niektóre radioodbiorniki DAB można przystosować do odbioru DAB+ poprzez aktualizację ich oprogramowania, opisywane są wówczas jako upgradeable. Obecnie w niektórych krajach (na przykład Wielkiej Brytanii) wykorzystywane są równocześnie oba standardy. (za: Wikipedia)

DAB w Wielkiej Brytanii

W ponad 60-milionowej Anglii zasięg techniczny radia cyfrowego sięga 94%. Zakupiono ponad 17 milionów odbiorników cyfrowych, umożliwiających odbiór ponad 205 stacji radiowych zlokalizowanych na 2 krajowych multipleksach – pierwszy należy do BBC, drugi do ponadregionalnych stacji komercyjnych. Poza tym jest 10 multipleksów regionalnych i 38 lokalnych. Dodatkowo wprowadzany jest dwufazowy plan uruchomienia kolejnych 13 lokalnych multipleksów, które pozwolą ponad siedmiu milionom Brytyjczyków dołączyć do grona odbiorców radia cyfrowego. W pierwszej fazie, która ma się zakończyć jeszcze w tym roku, uruchomionych zostanie aż siedem z nich. (za: polskieradio.pl)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *