Sami Swoi fundują vouchery dla najlepszych

Sami Swoi fundują vouchery dla najlepszych

Już tylko dzień dzieli nas od Jubileuszowego XXV Ogólnopolskiego Turnieju Domów Dziecka w Halowej Piłce Nożnej. Dla najlepszego bramkarza strzelca i obrońcy turnieju, największa polska instytucja finansowa na Wyspach – Sami Swoi Przekazy Pieniężne ufunduje vouchery na kurs języka angielskiego.

W tegorocznych zawodach rozgrywanych 18 maja przy ul. Nowowiejskiej w Warszawie (OSiR Warszawa Ochota) udział weźmie 16 drużyn domów dziecka całej Polski, z takich ośrodków jak: Szczecin, Kołaczkowo, Lublin, Kisielany, Janów Podlaski, Kutno, Pęchery, Siedlce, Jasieniec Iłżecki, Szczutowo, Pasym, Sarnów, Skopanie, Gostchorz, Włocławek i Grudziądz.
Patronat nad Turniejem objął Polski Związek Piłki Nożnej. Uczestnicy mają zagwarantowany nocleg, wyżywienie, napoje i słodycze podczas zawodów oraz opiekę wolontariacką i medyczną. Sponsorami Turnieju są Polska Liga Piątek Piłkarskich z Londynu oraz największa polska instytucja finansowa na Wyspach – Sami Swoi Przekazy Pieniężne.
Turniej rozgrywany jest nieprzerwanie od 25 lat. – Warto organizować zawody sportowe dla tej grupy społecznej, które oprócz rozwoju sportu w placówkach opiekuńczo-wychowawczych są formą holistycznego wychowania młodych pokoleń, które z różnych, złożonych przyczyn, wychowują się w domach dziecka. Należy również podkreślić, że Turniej ten jest jedynym w Polsce wydarzeniem o tak długiej historii – dodają Organizatorzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *