W placówce wymień…książki na STANDARD!

W placówce wymień…książki na STANDARD!

Sami Swoi uruchamiają pilotażowy projekt dla miłośników nie tylko polskiej literatury. W jednej z naszych placówek (60 The Mall, W5 3TA) pojawił się właśnie Stolik Książkowy Sami Swoi.

Portal wyborcza.pl podaje 11 powodów, dla których warto czytać książki. I tak, stymulują umysł, uspokajają, poprawiają sen, pogłębiają wiedzę, wzbogacają słownictwo, poprawiają pamięć, ćwiczą myślenie analityczne, opóźniają demencję i spowalniają rozwój choroby Alzheimera, rozwijają empatię, pomagają wyjść z depresji, a nawet… dodają seksapilu. Według popularnej aktorki Anny Cieślak, przeczytanie nawet 2–3 stron książki odciąża głowę od codziennych problemów. – Czytać, czytać, czytać i jeszcze raz czytać. Nie pytajcie mnie co, bo wy sami sobie wyrobicie gust, czytając. Sami będziecie wiedzieli, co was interesuje. Nawet po obudzeniu się, 2–3 strony, to naprawdę odciąża głowę od codziennych problemów – zachęca.

Co więcej, jak podkreślają psychologowie, czytanie jest oczywiście dobrym nawykiem, który powinien być przekazywany z pokolenia na pokolenie. Rodzice, którzy sami czytają dużo i często, chętnie dzielą się też lekturą z najmłodszymi członkami rodziny i w ten sposób dbają o wszechstronny rozwój swoich pociech. – Czytanie książek daje dzieciom wiele informacji na temat rzeczywistości, a więc dostarcza faktów. Pokazuje również wzory zachowań, a więc wyzwala procesy modelowania i procesy naśladownictwa. Dodatkowo dziecko może konstatować, że te przeżycia, które są jego udziałem, zdarzają się też innym, w tym także takie przeżycia, z którymi nie bardzo może polecieć do rodziców, jak np. zazdrość o młodsze rodzeństwo. W książkach może spotkać bohaterów, którzy przeżywają dokładnie to samo, co on. Może znaleźć też rozwiązanie tych trudności – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle dr Aleksandra Piotrowska, psycholog dziecięcy.

Tymczasem najnowsze badania czytelnictwa przyprawiają raczej o ból głowy. Jak podaje agencja Newseria, nie czyta ponad połowa Polaków w wieku powyżej 15 lat. Czytelnictwo wśród studentów (sic!) przez ostatnie 15 lat spadło o 20 proc. O przyczynach można by się rozpisywać długo. Według badań Biblioteki Narodowej, ci którzy czytają książki są tymi, którzy buszują po Internecie, a ci, którzy nie czytają – wybierają radio i telewizję. – Jak więc zachęcić Polaków do czytania? Co zrobić, żeby czytanie było trendy, cool i modne? – Akcje typu „narodowe czytanie”, „noc bibliotek”, skrzynki do wymiany książek stojące w różnych częściach miasta, w których można zostawić książkę i wziąć (za darmo) sobie jakąś lekturę do poczytania – na pewno dobrze robią atmosferze wokół „czytaj, bo warto” – odpowiada Roberta Migdał na łamach Gazety Wrocławskiej.

Właśnie dlatego w jednej z naszych placówek mieszczących się (60 The Mall, W5 3TA) postanowiliśmy uruchomić Stolik Książkowy Sami Swoi. Zasady jego funkcjonowania są proste. Chcesz wypożyczyć książkę, po prostu bierzesz ją ze stolika. Chcesz, by inni mogli cieszyć się jakąś książką z twojego własnego księgozbioru, po prostu pozostawiasz ją do wypożyczenia. Oczywiście nikt nikogo nie będzie legitymował, sprawdzał i spisywał. Wymiana książek w Sami Swoi opiera się bowiem na wzajemnym zaufaniu, tak zresztą jak nasze relacje z Klientami. Dodatkowo za każda zostawiona książkę rozdajemy przekazy STANDARD za DARMO! Na stoliku mamy również puszkę na ,,symbolicznego funta za książkę”. Zebrana kwota będzie przekazywana raz do roku na WOŚP. O szczegóły zapytajcie kasjerów. Zapraszamy serdecznie do naszej placówki, w której oczywiście możesz przekazać nie tylko książkę 🙂

 

REGULAMIN AKCJI ‘’WYMIEŃ KSIĄŻKĘ NA STANDARD’’

Określenia Organizatora

 1. Akcja ‘’ Wymień książkę na standard’’ organizowana jest przez One Money Ltd T/As Sami Swoi z siedzibą w Londynie W13 8RA, 84 Uxbridge Road, wpisaną do rejestru Companies House pod numerem rejestracyjnym 5031907.
 2. Akcja będzie miała miejsce w jednej z autoryzowanych placówek Sami Swoi na Ealing Broadway pod adresem 60 The Mall, W5 3TA.

Ogólne postanowienia

 1. Akcja jest skierowana do każdego, kto w trakcie jej trwania podzieli się swoją książką.
 2. Codziennie w trakcie trwania akcji osoba zostawiająca swoją książkę otrzyma voucher na darmowy transfer ‘’standard’’, który będzie można wykorzystać jednorazowo.
 3. W przypadku, gdy jedna osoba przyniesie więcej książek do otrzymania będzie skarbonka od firmy SAMI SWOI.
 4. W przypadku, gdy ktoś będzie chciał zabrać książkę, a nie zostawi starej, będzie miał możliwość wrzucić charytatywnie dowolną kwotę do puszki. Pieniądze te zostaną przekazane na WOŚP w czerwcu 2019 roku.
 5. Organizator ma prawo do usuwania nieodpowiednich książek, które mogą być wulgarne oraz obraźliwe. W takim przypadku również kasjerzy mają prawo odmówić przekazania voucheru.
 6. Każdy, kto przyniesie książkę jest zobowiązany do wcześniejszego okazania jej kasjerowi, tak, aby kasjer mógł przyznać voucher.

Termin

 1. Akcja trwa od 12.11.2018 do odwołania.

Uczestnicy

 1. Uczestnikami akcji mogą być jedynie osoby fizyczne, które mają pełną zdolność do czynności prawnych.

Ochrona Danych Osobowych

 1. Jeżeli bierzesz udział w konkursach, ofertach i promocjach, możemy używać Twoich danych dla celów administracyjnych, obsługi klienta i marketingu. W celu wypełnienia naszych zobowiązań wobec Ciebie możemy ujawnić Twoje dane podmiotom, które są własnością spółki zależnej One Money Mail Ltd, ale nie będziemy w inny sposób dostarczać danych osobowych osobom trzecim dla celów marketingowych bez Twojej wyraźnej zgody. Administratorem danych osobowych jest One Money Mail Ltd T/As Sami Swoi z siedzibą w Londynie W13 8RA, 84 Uxbridge Road. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Każdy uczestnik posiada w szczególności prawo wglądu do swoich danych osobowych oraz do ich poprawiania, zmiany i żądania usunięcia.
 2. Możemy skontaktować się z Toba e-mailem lub telefonicznie, aby poinformować o wszelkich innych usługach Sami Swoi lub promocjach, które mogą być skierowane do Ciebie. Masz prawo poprosić, aby nie korzystać z Twoich danych osobowych w celach marketingowych. Jeżeli chcesz to zrobić, proszę napisz do nas na marketing@1mm.eu. W celu uzyskania dalszych informacji na temat stosowania i ochrony danych osobowych, napisz do Inspektora Ochrony Danych, One Money Mail Ltd, 84 Uxbridge Road, London W13 8RA.

Miejsce

 1. Akcja organizowana jest w placówce na Ealing Broadway, 60 The Mall, W5 3TA.

Godziny otwarcia placówki:

 • Pon-Pt: 10:00 – 20:00
 • Sob: 10:00 – 17:00
 • Ndz: 10:00 – 16:00

Postanowienia końcowe

 1. Regulamin w okresie trwania akcji dostępny jest w punkcie kasowym na The Mall oraz na blogu SAMI SWOI, który jest pod adresem: https://www.przekazypieniezne.com/blog/. Przystąpienie do akcji jest jednoznaczne z akceptacją przez Uczestnika Akcji, niniejszego Regulaminu w całości i zobowiązaniem się Uczestnika do przestrzegania określonych w nim zasad, jak również z oświadczeniem, iż Uczestnik spełnia wszystkie warunki, które uprawniają go do udziału w akcji. Uczestnik oświadcza, iż przed przystąpieniem do udziału w Akcji ‘’ Wymień książkę na standard’’ zapoznał się z treścią niniejszego Regulaminu i akceptuje go bez zastrzeżeń. One Money Mail Ltd zastrzega sobie prawo do zmiany niniejszego regulaminu w dowolnym czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *