Sami Swoi za petycją pod budowę pomnika polskich pilotów w Londynie. Podpisz się i Ty!

Sami Swoi za petycją pod budowę pomnika polskich pilotów w Londynie. Podpisz się i Ty!

Już ponad 7 tys. podpisów udało się zebrać pod petycją w sprawie budowy pomnika ku czci pilotów Dywizjonu 303, który stanąć ma w centrum Londynu. Potrzeba ich 100 tys., by sprawa obligatoryjnie musiała zostać rozpatrzona przez brytyjski parlament.

– Zbudujmy 30-metrowy pomnik dla bohaterów z lotniczego Dywizjonu 303, którzy walczyli w bitwie o Anglię w 1940 roku – apelują pomysłodawcy budowy monumentu, będącego swoistym wotum wdzięczności polskim pilotom, którzy w znacznej mierze przyczynili się do zwycięstwa Wielkiej Brytanii. – Polacy nie zostali nawet zaproszeni na paradę zwycięstwa, która odbyła się po zakończeniu tej wojny. Pomnik ten to wspaniała okazja, by podziękować im za poświęcenie – przypominają inicjatorzy pomysłu. Jak podkreślają, najwyższy czas przypomnieć światu o polskich bohaterach. – Ten decydujący polski wkład w brytyjskie zwycięstwo musi być znany i celebrowany – zaznaczają organizatorzy.

Uwaga, podpis pod petycją złożyć mogą wyłącznie obywatele Wielkiej Brytanii lub rezydenci. Aby poprzeć inicjatywę, należy oddać głos pod petycją na rządowej stronie, do której prowadzi link: http://polish-heroes.com/, podać swój adres mailowy (i potwierdzić) oraz podać brytyjski postcode.

Sami Swoi Przekazy Pieniężne zawsze wspierają tego rodzaju inicjatywy! My już podpisaliśmy petycję. Nie czekaj, podpisz i Ty! Oddajmy cześć i szacunek naszym bohaterom dokładając cegiełkę w tej sprawie. Naprawdę liczy się każdy głos!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *