Koncert Pieśni Patriotycznej

Koncert Pieśni Patriotycznej

W najbliższą sobotę, 5 maja o godzinie 10.00 odbędzie się kolejna, V edycja Koncertu Pieśni Patriotycznej w Polskiej Szkole Przedmiotów Ojczystych im. Heleny Modrzejewskiej w Londynie. Firma Sami Swoi Przekazy Pieniężne angażuje się w to patriotyczne wydarzenie, równocześnie podtrzymując i pielęgnując polskość na terenach Wielkiej Brytanii.

W ramach Polish Heritage Day wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Ambasady RP w Londynie.

Inicjatorem i pomysłodawcą koncertu jest dyrektor do spraw kształcenia wczesnoszkolnego i nauczycielka Małgorzata Kalinowska, której ideą jest uczczenie pamięci bohaterów walczących o wolną Polskę na przestrzeni dziejów, poprzez muzyczną formę wyrazu. Wykonawcami będą jak zwykle dzieci i młodzież uczące się w Polskiej Szkole na Hanwell, a w repertuarze znajdą się między innymi takie utwory jak „My Pierwsza Brygada”, „Wojenko, wojenko” czy „Przybyli ułani pod okienko”.

Koncert potrwa około godziny i będzie hołdem dla wszystkich tych, którzy walcząc za Polskę oddali życie lub poświęcili znaczną jego część i dzięki którym możemy być dumni z bycia Polakami.”

Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *