Kto lubi kino?

Kto lubi kino?

Kochani Swojacy, w kwietniu jako firma Sami Swoi Przekazy Pieniężne mamy przyjemność sponsorować projekcję filmu „Dwie Korony”, który będzie grany w kilkunastu kinach sieci Odeon w Wielkiej Brytanii. Premiera filmu odbędzie się, 13 kwietnia 2018 roku w londyńskim kinie Odeon na London Kingston.

Film opowiada o niezwykłym życiu Ojca Maksymiliana Kolbe i jest połączeniem gatunku fabularnego oraz dokumentu. Część dokumentarna była nagrywana w Polsce, Włoszech oraz w Japonii, występują w niej osoby duchowne, świeckie oraz osoby, które osobiście spotkały Ojca Maksymiliana.

W fabularnej części filmu reżyserii Michała Kondrata będziecie mogli zobaczyć wspaniałych polskich aktorów. W roli głównej Adam Woronowicz, znany z takich filmów jak „Popiełuszko. Wolność jest w nas.”, „Chrzest” czy „Rewers”. W filmie zagrał również Cezary Pazura jako brat Zeno, Antoni Pawlicki jako oficer gestapo, Paweł Deląg jako ksiądz Włodzimierz Jakowski, Dominika Figurska jako matka Maksymiliana, Artur Barciś jako ksiądz kanclerz, Sławomir Orzechowski jako ojciec gwardian, Maciej Musiał jako zakonnik, Mateusz Pawłowski jako młody Maksymilian oraz wielu innych, utalentowanych aktorów.

Poznajcie historię Maksymiliana Kolbe, a właściwie Rajmunda Kolbe, który urodził się w 1894 roku w Zduńskiej Woli. W późniejszych latach jego rodzina przeprowadziła się do Pabianic, gdzie w kościele św. Mateusza młody Maksymilian doznał widzenia Matki Boskiej. W 1907 roku Rajmund zaczął naukę w małym zakonie Franciszkanów we Lwowie, a w 1910 roku przyjął imię Maksymilian podczas nowicjatu. Śluby wieczyste złożył mając 20 lat, przyjmując imię Maria. Przebywając w Rzymie założył z braćmi związek Rycerstwo Niepokalanej, który zajmował się apostolstwem pod znakiem Maryi. By utrzymywać organizacje i spełniać jej cele, Ojciec Maksymilian wydał miesięcznik o nazwie Rycerz Niepokalanej. Kilka lat później założył klasztor Niepokalanów pod Warszawą, który stał się największym klasztorem katolickim na świecie. W 1939 roku było tam 700 zakonników i kandydatów. Maksymilian Koble założył również klasztory Niepokalanych w Japonii, Chinach i Indiach.  W maju 1941 roku Ojciec Maksymilian Kolbe trafił do obozu koncentracyjnego w Auschwitz…

Jeżeli chcesz poznać ciąg dalszy historii Maksymiliana Kolbe zapraszamy do wzięcia udziału w naszym konkursie. Możesz wygrać jeden z 4 darmowych biletów na wybrany seans. Listę kin znajdziesz tutaj (seanse zaznaczone na pomarańczowo). Odwiedź nasz profil na Facebooku i w komentarzu wpisz swój ulubiony cytat z polskiego filmu 🙂

Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *