Sami Swoi na VIII Konferencji Kwietniowej PUNO!

Sami Swoi na VIII Konferencji Kwietniowej PUNO!

Sami Swoi Przekazy Pieniężne mają przyjemność zaprosić na VIII Konferencję Kwietniową Polskiego Uniwersytetu Na Obczyźnie (PUNO), która odbędzie się w sobotę 14 kwietnia 2018 roku w Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym w Londynie. Sami jesteśmy Polakami i chcemy wspierać wydarzenia, które poruszają tematy bliskie naszej ojczyźnie, dlatego dzielimy się tym z wami drodzy Swojacy.

Głównym, szeroko omawianym tematem konferencji będzie: „Wkład architektów polskiego pochodzenia do architektury brytyjskiej i planowania przestrzennego po 1945 roku.”. Konferencja będzie dedykowana pamięci Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego, który dumnie wspierał Polaków na obczyźnie. Celem wydarzenia jest prezentacja badań, które dotyczą wkładu Polaków w urbanistykę i architekturę w Wielkiej Brytanii po II Wojnie Światowej. Będą również omawiane badania dotyczące wkładu polskich architektów we współczesne budownictwo i projekty. Na konferencji będą poruszane poniższe tematy:

  • Działalność polskich architektów w okresie powojennym.
  • Powstanie i osiągnięcia brytyjsko-polskich firm architektonicznych działających w Wielkiej Brytanii.
  • Nowe idee w dziedzinie architektury, budownictwa i inżynierii lądowej, ukończone projekty, konstrukcje powstałe w XXI wieku.

Podczas wydarzenia będzie okazja do dyskusji na temat nowych idei w dziedzinie architektury, inżynierii lądowej czy budownictwa, jak i okazja do zapoznania polskiej społeczności z dorobkiem polskich architektów na Wyspach. Całą konferencja będzie prowadzona w języku polskim jak i angielskim.

Data: 14 kwietnia 2018

Miejsce: POSK – Sala Malinowa, 240 King Street, London W6 0RF, Wielka Brytania

Program całego wydarzenia znajdziecie tutaj.

Do zobaczenia na miejscu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *