Przekaz dla seniora? Bez obaw!

Przekaz dla seniora? Bez obaw!

Nowe technologie mają ułatwiać życie, ale w przypadku seniorów często je komplikują. Przed starszymi osobami stoi wiele barier, istnieją jednak sposoby, by choć część z nich pokonać.

Brak konta bankowego, umiejętności obsługi komputera, niezrozumiałe terminy – te wszystkie czynniki sprawiają, że odbiór przekazu pieniężnego może być dla seniora nie lada kłopotem. W obliczu licznych oszustw, których ofiarą padają ludzie starsi, dodatkowym ograniczeniem jest brak poczucia bezpieczeństwa. Jak temu zaradzić? Jak sprawić, aby dziadkowie w komfortowy dla siebie sposób mogli korzystać z przekazów pieniężnych?

Dobrym pomysłem jest przekaz na pocztę przez eWallet w Sami Swoi. Można go wykonać nawet gdy odbiorca nie ma konta w banku ani nie korzysta z bankomatu. Poczta to miejsce znajome osobom starszym, wiele z nich wciąż odbiera tam swoje emerytury i renty. Seniorzy darzą Pocztę zaufaniem, a bezpośredni kontakt z pracownikiem ułatwia zrozumienie niezbędnych formalności. Warto również zwrócić uwagę na czas – pieniądze są dostępne już po 1,5 godziny od nadania, ale odbiorca ma aż 90 dni na ich pobranie.

pp_dziendziadkow2016_button(1)

Innym rozwiązaniem może być przekaz do bankomatu, który także nie wymaga posiadania konta bankowego, a formalności ograniczone są do minimum. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że szczególnie dla osób mających problemy z poruszaniem, wyprawa do odpowiedniego bankomatu może być dużym wyzwaniem. Placówki pocztowe rozmieszczone są z większą częstotliwością, a w przypadku niejasności pracownicy mogą służyć pomocą.

Wiemy jak ważne jest wsparcie okazywane najbliższym. Jeśli senior, któremu chcesz wysłać przekaz potrzebuje więcej informacji, do dyspozycji jest nasze Biuro Obsługi Klienta:

+48 800 909 220

+48 222 019 963

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *