48. Bal Polski przeszedł do historii, a Polacy znów pokazali serca.

Polonez w korowodzie na ponad sto par, toast za królową brytyjską i Najjaśniejszą Rzeczpospolitą, aukcje, loterie, pokaz sukien polskiego projektanta i zabawa do drugiej w nocy – to elementy składowe 48. Balu Polskiego. Prowadziła go Karolina Szostak, a honorowym patronatem objęli HRH Książę Kentu, ambasador RP w Londynie, Arkady Rzegocki oraz ambasador RP we Włoszech, Anna Maria Anders. Już 10 raz z rzędu firma Sami Swoi PrzekazyPieniężne.com była sponsorem głównym balu!

Bal Polski 2020

Bal Polski – elegancja w szczytnym celu od lat

Bal Polski to od lat największe wydarzenie towarzyskie roku. Kilkuset gości, dziesiątki tysięcy funtów zebranych na cele dobroczynne, najlepsi muzycy, toast za królową brytyjską i Rzeczpospolitą i liczne polskie akcenty podkreślające dziedzictwo naszego narodu to cechy charakterystyczne poprzednich edycji, ale też stałe elementy. Do tego patronat honorowy członka brytyjskiej rodziny królewskiej. Po raz kolejny honorowy patronat wydarzeniu udzielił Książę Kentu. Po raz kolejny również honorowy patronat nad wydarzeniem objął Arkady Rzegocki, Ambasador RP w Londynie.

– Z ogromną przyjemnością objąłem patronatem kolejną, już 48. edycję Balu Polskiego – mówi Arkady Rzegocki, ambasador RP w Londynie. – Pragnę serdecznie podziękować Komitetowi Organizacyjnemu Balu oraz wszystkim osobom zaangażowanym w kontynuowanie tej pięknej tradycji, przyczyniającej się do budowania mostów między starą a nową emigracją i utrwalania przyjacielskich relacji między Polską a Wielką Brytanią. Poprzez zabawę i wspólne świętowanie naszej polskości, wzmacniamy związki mieszkających i pracujących tu Polaków z naszą Ojczyzną, a także promujemy nasz kraj i naszą kulturę wśród Brytyjczyków.

Każdy z Bali Polskich ma swój temat przewodni, mający promować Polskę, polską historię i kulturę wśród Brytyjczyków. W tym roku upamiętniona została setna rocznica Bitwy Warszawskiej oraz 20. rocznica śmierci Sue Ryder.

Więcej w najnowszym numerze „Gońca Polskiego” lub na stronie https://goniec.com/goniec-polski-magazyn/34339-wydanie-2-2020-722.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć z wydarzenia.

Fot. Gosia Skibińska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *