To będzie taki dzień! Polonijny Przegląd Kolęd i Pastorałek 2020

To będzie taki dzień! Polonijny Przegląd Kolęd i Pastorałek 2020

Największa polska instytucja Finansowa Sami Swoi PrzekazyPieniężne.com została głównym sponsorem nagród rzeczowych odbywającego się w Enfield II Polonijnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek „Jest taki dzień”.

Właściciel marki Sami Swoi Przekazy Pieniężne.com, od lat wspiera najbardziej wartościowe wydarzenia polonijne na Wyspach integrujące polską diasporę. Nie mogliśmy więc pozostać obojętni na prośbę nauczycieli i rodziców z Polskiej Sobotniej Szkoły im. Adama Mickiewicza w Enfield, albowiem Polonijny Przegląd Kolęd i Pastorałek „Jest taki dzień” powstał właśnie z potrzeby kultywowania i pielęgnowania w sercach najmłodszych dawnej, polskiej tradycji wspólnego śpiewania kolęd, integracji środowisk polonijnych oraz zwyczajnej, ludzkiej chęci tworzenia wspólnoty.

Jak podkreślają organizatorzy, Przegląd ma na celu propagowanie polskiej kultury i tradycji poprzez popularyzowanie kolęd i pastorałek wśród dzieci i młodzieży polskiego pochodzenia żyjących w Wielkiej Brytanii, uczęszczających do polskich szkół, zrzeszonych w polskich organizacjach i zespołach czy po prostu pielęgnujących polskie tradycje w domu.

Fundujemy nagrody dla kolędników

II Polonijny Przegląd Kolęd i Pastorałek „Jest taki dzień” odbędzie się w dniach 25-26 stycznia w Enfield. Oprócz uczestników, wezmą w nim udział goście specjalni: Chór Zespołu AMEN AdoraMus Emigranci Najwyższemu oraz Laureat Grand Prix I Edycji – Chór Aurora. Polskę reprezentować będą artyści z Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu.

Wydarzenie objęte jest patronatem honorowym Ambasady RP w Londynie, Polskiej Macierzy Szkolnej oraz Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii. Głównym sponsorem nagród rzeczowych została największa polska instytucja Finansowa na Wyspach – Sami Swoi PrzekazyPieniężne.com. Więcej informacji na jesttakidzien.co.uk.

Kiedy: 25-26.01

Gdzie: 52 Bell Lane, Enfield, EN3 5PA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *