Sami Swoi na Dzień Babci i Dziadka [Konkurs]

Sami Swoi na Dzień Babci i Dziadka [Konkurs]

Choć w Wielkiej Brytanii National Grandparents Day obchodzony jest w pierwszą niedzielę października, to nikt nas nie powstrzyma od świętowania wg polskiej tradycji. 21 i 22 stycznia czekają nas najważniejsze święta w roku – Dzień Babci i Dziadka.

Dzień Babci na dobre zadomowił się w polskiej tradycji w 1964 roku za sprawą kultowego wówczas tygodnika „Kobieta i Życie”. Pomysł podchwyciły i w kolejnych latach rozpropagowały takie tytuły jak „Express Poznański” czy „Express Wieczorny”. W późniejszym czasie pojawił się także zwyczaj obchodzenia Dnia Dziadka.

Dzień Babci i Dziadka na świecie

W innych zakątkach świata również oddaje się hołd naszym kochanym Babciom i Dziadkom, ale w nieco innym czasie. W Rosji świętuje się 15 października. We Francji jest to święto ruchome i obchodzone w pierwszą niedzielę marca, jako rozwinięcie pomysłu na popularną kawę Babci, czyli Café Grand’Mère. W Stanach Zjednoczonych natomiast jest to święto oficjalnie zatwierdzone przez Kongres i prezydenta na pierwszą niedzielę po Święcie Pracy, które obchodzone jest w pierwszy poniedziałek września. A we wspomnianej na wstępie Wielkiej Brytanii, National Grandparents Day wypada w pierwszą niedzielę października.

Konkurs Sami Swoi z okazji Dnia Babci i Dziadka

O naszych najukochańszych Babciach i Dziadkach przez 365 dni w roku pamięta oczywiście największa polska instytucja finansowa na Wyspach Sami Swoi PrzekazyPieniezne.com, właściciel kultowej sieci Sami Swoi. Niemniej jednak z okazji ich oficjalnego święta przygotowaliśmy specjalną niespodziankę w postaci konkursu! Macie szansę wygrania wysyłki czekoladowej wiadomości dla swoich Dziadków! Sprawdźcie warunki konkursu na naszym Fanpage.

dzien babci i dziadka w uk sami swoi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *