Zbigniew Namysłowski Quintet  …gra utwory Namysłowskiego oraz Komedy`

Zbigniew Namysłowski Quintet …gra utwory Namysłowskiego oraz Komedy`

Sami Swoi Przekazy Pieniężne – największa polska instytucja finansowa w Wielkiej Brytanii, której sztandarowym produktem jest ciesząca się rekordowym zaufaniem polska sieć przekazów pieniężnych z UK do Polski, jako mecenas eventu serdecznie zaprasza na wyjątkową muzyczną podróż, z wybitnymi artystami ze Zbigniewem Namysłowskim na czele.

 Zbigniew Namysłowski – fenomenalny saksofonista i kompozytor, jest niekwestionowaną ikoną polskiego jazzu i pierwszym polskim muzykiem, który nagrał płytę w Europie Zachodniej („Lola dla Decca”, 1964). Niezrównany mistrz polskiego dialektu jazzowego, któremu udało się wypracować oryginalny język muzyczny, rozumiany zarówno przez polską, jak i światową publiczność jazzową.

W 1965 roku Krzysztof Komeda zaprosił go do nagrania albumu Astigmatic, powszechnie uważanego za jeden z kamieni milowych w historii muzyki jazzowej.

 

Nagrał prawie 30 autorskich płyt, z których wiele zostało wydanych za granicą. Albumy takie jak „Winobranie” (1973) i „Kuyaviak Goes Funky (1975) stały się ogromnymi hitami jazzowymi w Polsce i zostały uznane za jedne z najlepszych płyt wszechczasów w polskim jazzie. W 1980 roku nagrał pierwszy album ze swoim funk jazzowym zespołem Air Condition: „Follow Your Kite”. Zespół był niezwykle popularny, koncertując dużo w Polsce i Europie.

 

Nieustannie – od początku swojej kariery aż po dzień dzisiejszy – Zbigniew Namysłowski utrzymuje się w ścisłej czołówce najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych, jest laureatem wielu Fryderyków, a w 2014 i w 2015 r. został uhonorowany laurem saksofonisty altowego roku w plebiscycie „Jazz Top” miesięcznika Jazz Forum.

 

7 grudnia w Jazz Cafe POSK Namysłowski zagra zarówno swoje najbardziej znane utwory, jak „Kuyaviak Goes Funky” czy „Jasmine Lady”, jak też wybrane kompozycje Krzysztofa Komedy w jego 50. rocznicę śmierci. Będzie to absolutnie ekscytujący i wyjątkowy wieczór muzyczny w wykonaniu wielkiej legendy jazzu, Zbigniewa Namysłowskiego i jego kwintetu! Koncert ten jest częścią serii wydarzeń „Tomasz Furmanek zaprasza …”.

 

Muzycy: Zbigniew Namysłowski – saksofony altowe i sopranowe; Jacek Namysłowski – puzon; Łukasz Ojdana – fortepian; Andrzej Święs – kontrabas; Patryk Dobosz – perkusja

Gdzie: Jazz Café POSK, 238–246 King Street, London W6 0RF

Kiedy: 7.12 (sobota), godz. 20:30 (drzwi otwarte: 19:30)

Bilety: £20 wegottickets.com       link: https://www.wegottickets.com/event/486279

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *