WIECZÓR ZE SZPIEGIEM

WIECZÓR ZE SZPIEGIEM

Zapraszamy Was serdecznie do wzięcia udziału w tym niesamowitym wydarzeniu! Sami Swoi Przekazy Pieniężne Organizator spotkania, Goniec Polski Główny Patronat Medialny! Wydarzenie odbędzie się w POSK w Londynie!

WIECZÓR ZE SZPIEGIEM

Spotkanie z byłym oficerem Agencji Wywiadu oraz dziennikarzem tropiącym zaginione dzieła sztuki czyli autorami fascynującej powieści szpiegowsko-historycznej. Intrygujące historie, operacje wywiadowcze, misje rodem jak z filmów o Indiana Jones czyli wszystko to, co rozpala naszą ciekawość do białości. W tle spokojnie pojawia się i znika, nieuchwytny i owianym tajemnicą ale przede wszystkim bezcenny Portret młodzieńca Rafaela Santiego.

O KSIĄŻCE:

Czy można połączyć wojnę w Zatoce Perskiej, działalność NKWD w czasie II wojny światowej, hitlerowskie kradzieże dzieł sztuki z kulisami pracy polskiego wywiadu? Tak!
Autorzy Operacji Rafael zrobili to doskonale – tym wiarygodniej, że jeden z nich to były oficer polskiego wywiadu, a drugi: dziennikarz zajmujący się tropieniem zrabowanych dzieł sztuki.

Oficer polskiego wywiadu, major Łodyna, zostaje wysłany do Bagdadu, by zweryfikować informacje na temat potencjalnej lokalizacji Portretu młodzieńca Rafaela Santi. Zaginione arcydzieło, wywiezione z Polski w trakcie II wojny światowej, miało zostać skradzione w 1990 roku przez irackich żołnierzy. Bardzo szybko okazuje się, że informator nie żyje, a Łodyna trafia w sam środek wywiadowczej rozgrywki toczącej się na Bliskim Wschodzie.
Oprócz wątpliwych sprzymierzeńców i kruchych sojuszy Łodyna ma do dyspozycji jeszcze jedno – trop, o którym nie wiedzą pozostali. To stary list Mieczysława Kleinera, niedoszłego artysty, byłego przemytnika i współpracownika wywiadu II RP, który w trakcie wojny przedzierał się z tajną misją z Krakowa do Iraku.

O AUTORACH:

Marcin Faliński – absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, dziennikarz „Życia Warszawy” a od 1993 roku funkcjonariusz Urzędu Ochrony Państwa. Od 1996 roku oficer Zarządu Wywiadu. W roku 1997 ukończył kurs oficerski w Ośrodku Kształcenia Kadr Wywiadowczych. Od 2002 roku oficer Agencji Wywiadu. Uczestnik wielu operacji wywiadowczych za granicą. W 2017 roku, w stopniu podpułkownika, odszedł na emeryturę.
2019 – Konsultant filmu o generale Andersie.

Marek Kozubal – z wykształcenia politolog, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, z zawodu dziennikarz. Pracował m.in. w „Głosie Nauczycielskim”, „Życiu Warszawy”, „Gazecie Wyborczej”.
Od kilkunastu lat publicysta „Rzeczpospolitej”. Przez kilka lat zajmował się tematyką kryminalną m.in. przestępczością zorganizowaną. Pasjonuje się historią i wojskowością, a przede wszystkim poszukiwaniem zaginionych dzieł sztuki.

PROWADZĄCY SPOTKANIE:

Piotr Apolinarski – fotograf wojenny, który ze swoim aparatem dokumentował m.in działania zbrojne w Iraku, walki na kijowskim Majdanie, aneksję Krymu, wojnę na wschodzie Ukrainy oraz sytuację uchodźców w Libanie i granicy turecko-syryjskiej. Jest laureatem m.in nagrody im. Erazma Ciołka za fotografię społecznie zaangażowaną oraz Nagrody Stowarzyszenia Fotoreporterów w kategorii “Wydarzenia i polityka.” Jego zdjęcia publikowały m.in CNN, The Wall Street Journal, Rzeczpospolita, Newsweek.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *