Spotkanie VISITPOLAND w Oxford

Spotkanie VISITPOLAND w Oxford

#VISITPOLAND

Dokąd najchętniej podróżujemy? Co sprawia, że pewne kierunki nagle stają się modne, a inne nie mogą się przebić do globalnej świadomości? Czy Polska ma szansę stać się ulubioną destynacją Brytyjczyków? Na te inne pytania polska oraz brytyjska branża turystyczna będzie szukała odpowiedzi podczas spotkania VISITPOLAND, które odbędzie się w 23 września w Oxfordzie. Partnerem eventu jest największa polska instytucja finansowa na Wyspach – Sami Swoi PrzekazyPieniężne.com

 

Spotkanie w Oxfordzie to inicjatywa londyńskiego oddziału Polskiej Organizacji Turystycznej, którego głównym zadaniem jest promowanie Polski wśród mieszkańców Wielkiej Brytanii i zachęcanie ich tym samym do spędzania wakacji w tej części Europy.

 

Jak podkreślają przedstawiciele POT, mimo że na Wyspach mieszka ponad milion Polaków, to nasza ojczyzna nadal nie kojarzy się Brytyjczykom jako miejsce atrakcyjne turystycznie, a większość polskich miast, nie licząc Krakowa, jest prawie nieznana.

 

– Szkoda, bo potencjał turystyczny Wrocławia, Poznania, Gdańska, Warszawy czy Łodzi jest ogromny. Każde z tych miast jest świetnym kierunkiem nie tylko na weekendowe wypady, ale także na dłuższy pobyt.

 

Zdaniem POT, warte większej promocji są także takie regiony jak Kaszuby, które ze swoją niepowtarzalną historią, niezwykłym położeniem geograficznym oraz przepyszną lokalną kuchnią są w stanie oczarować nawet najbardziej wymagającego turystę. Nie wspominając już o Puszczy Białowieskiej, której dzikie i wręcz pierwotne piękno zapiera dech każdego, kto tam przyjeżdża. Polskie góry, piaszczyste plaże, setki kilometrów pieszych i rowerowych szlaków, różnorodność i bogactwo polskiej kuchni, która ma do zaoferowania coś więcej niż pierogi i bigos, to wszystko czeka nadal na odkrycie.

 

W spotkaniu w Oxfordzie wezmą udział zarówno przedstawiciele brytyjskiej branży turystycznej, jak również polscy partnerzy, wśród których znajdą się m.in przedstawiciele miasta Wrocławia, Polskich Linii Lotniczych LOT, biur podróży, Polskiego Organizacji Turystycznej, a także największej polskiej instytucji finansowej na Wyspach – Sami Swoi Przekazy Pieniężne.

 

– Nie mogło nas zabraknąć podczas tego eventu, albowiem od początku swej już 15-letniej działalności, w ciągu której zaufało nam ponad 300 tysięcy klientów, wspieramy najważniejsze polskie inicjatywy na Wyspach, do których bez wątpienia zaliczyć możemy oksfordzkie sympozjum.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *