Sami Swoi wspierają XIX Loterię PFK

Sami Swoi wspierają XIX Loterię PFK

XIX Loteria PFK

Fortuna uśmiechnie się do Ciebie!

Loteria Polskiej Fundacji Kulturalnej od dziewiętnastu lat organizowana jest z myślą o naszej gazecie. Każdego roku też zwracamy się do Państwa z prośbą o poparcie tego przedsięwzięcia i wzięcie udziału w losowaniu atrakcyjnych nagród.

Komitet Loterii PFK ma za sobą pierwszy etap przygotowań do tegorocznej imprezy. Do sympatyków i prenumeratorów „Tygodnia Polskiego” panie z Komitetu tj. Barbara Weimann, Brygida Bąkała, Ewa K. Szymańska i Krystyna Havard wysłały tysiące kopert z biletami loteryjnymi. Do niektórych z Państwa zapewne już przesyłka dotarła.

Prosimy o rozpowszechnienie biletów wśród przyjaciół. Prosimy również pamiętać, że każdy bilet może być wypełniony na inne nazwisko – kogoś z rodziny czy znajomych. Czeki należy wystawiać na Polish Cultural Foundation i wysyłać z odcinkami (grzbiety) biletów w załączonej kopercie.

Loteria x 19

Loteria na rzecz Funduszu Wydawniczego „Tygodnia Polskiego” ma za sobą dziewiętnastoletnią tradycję. To na emigracji krótko, ale i długo zarazem. Bardzo krótko w porównaniu z „Dziennikiem”, który doczekał 75-lecia czy „Tygodniem” założonym w 1959 roku i właśnie przekraczającym 60 rok życia. Ale długo – gdy spojrzy się na żywą wciąż pamięć o patronie i pomysłodawcy tej pożytecznej zabawy. Na łamach „Dziennika Polskiego” w 2000 roku ówczesny prezes PFK i dyrektor „Dziennika” – Tadeusz Walczak ruszył z tą charytatywną akcją.

Od 19 lat na kilka tygodni, grupa pań-wolontariuszek okupuje pokój w naszej redakcji. Jak co roku – mimo tuzinów filiżanek kawy, herbaty i ciastek, nie jest to spotkanie towarzyskie. Tak naprawdę, panie te pracują dla dobra naszej gazety – łącznika Polaków rozsianych po całej Wyspie: od Aberdeen po Brighton. Panie te nie piszą artykułów, nie robią korekty, nie przepisują listów – o nie! Panie te wykonują pracę o wiele poważniejszą. Zbierają fundusze. Rozsyłają naszym Czytelnikom małe przypomnienia w postaci biletów loteryjnych, mówiące krótko: „Drogi Czytelniku! Bez Ciebie gazeta istnieć nie będzie. Wesprzyj! Wspomóż!”.

Ludzie dobrej roboty

Prace nad przygotowaniem Loterii PFK trwają kilka miesięcy, dlatego też redakcja „Tygodnia” bardzo ceni pracę oddanych sprawie woluntariuszek. Nasze „panie loteryjne” z kolei są wdzięczne za okazaną im serdeczność. W imieniu komitetu mówi o tym jego przewodnicząca – Basia Weimann:

„Komitet Loterii PFK pragnie serdecznie podziękować wszystkim fundatorom nagród za poparcie tej wspaniałej inicjatywy. Jesteśmy wdzięczne za bezinteresowność darczyńców.

Otrzymałyśmy wiele propozycji w odniesieniu do ufundowania nagród i ewentualnej pomocy w realizacji programu loteryjnego. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Korzystając z okazji chciałybyśmy tą drogą złożyć szczególne podziękowanie firmom: Sami Swoi, A Kay Pietroń & Paluch, Polish Bakery za dofinansowanie kosztów wysyłki kopert loteryjnych. To naprawdę cenny gest!

Wysłałyśmy w tym roku do Państwa więcej biletów jak w latach poprzednich, zachęcając Was do rozprowadzania biletów wśród znajomych i członków rodziny. Pamiętajmy, że każdy bilet może być wystawiony na inne nazwisko, co pomnoży Wasze szanse wygrania, a dla nas fundusz loteryjny. Czeki prosimy wystawiać na Polish Cultural Foundation i wysłać z grzbietami w kopercie dołączonej do listu.

List ten zawiera także ważne dla polskiej społeczności przesłanie – podkreśla, że jesteśmy wszyscy jedną wielką rodziną Czytelników, złączoną siecią wspólnych losów, a więc wspierajmy i wzmacniajmy wiążącą nas nić – kupujmy bilety na Loterię Polskiej Fundacji Kulturalnej, z której dochód wspiera Fundusz Wydawniczy – kiedyś „Dziennika” – dziś „Tygodnia Polskiego”.

Życząc przyjemnej zabawy przypomnę, że pierwsza nagroda to 500 funtów! Zapraszamy do udziału w loterii – może los uśmiechnie się właśnie do Ciebie!”

W podobnym tonie wypowiada się Brygida Bąkała, która z Loterią PFK związana jest niemal od samego początku:

„Podjęłyśmy się tego wysiłku, ponieważ nasz gazeta „Dziennik” i „Tydzień Polski” to pomnik naszej emigracji – w swej wartości nie do przecenienia. „Dziennik” czytał już mój ojciec – Leopold Gadzina. Sympatia dla gazety jest widać u nas rodzinna. Praca ta daje nam wiele satysfakcji, a służy obecnym i przyszłym polonijnym pokoleniom. Apelujemy więc do wszystkich Czytelników o poparcie tej inicjatywy poprzez współudział. Życzymy wszystkim szczęścia w losowaniu!”

Zapraszamy!

Popularne powiedzenie przekonuje, że aby wygrać… trzeba grać. U nas na szczęśliwców czekają 53 atrakcyjne nagrody – w tym kilka pieniężnych!

W Loterii PFK udział mogą wziąć wszyscy chętni, jeśli koperty z biletami loteryjnymi nie dotarły jeszcze do Państwa lub chcielibyście zachęcić do zabawy swoich przyjaciół – prosimy o telefon do redakcji „Tygodnia”. Komitet Loteryjny wyśle do Państwa dodatkowe bilety.

Życzymy przyjemnej zabawy!

Przypominamy, że w tym roku losowanie odbędzie się 7 lipca, o godz. 15.00 w Jazz Cafe- POSK. W programie koncert-niespodzianka, bufet i naturalnie ciągnięcie losów.”

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *