Festiwalu Poezji dla Dzieci i Młodzieży „Wierszowisko”

Festiwalu Poezji dla Dzieci i Młodzieży „Wierszowisko”

Największej polskiej instytucji finansowej w Wielkiej Brytanii – właściciela marki Sami Swoi Przekazy Pieniężne nie mogło zabraknąć podczas Festiwalu Poezji dla Dzieci i Młodzieży „Wierszowisko”, do udziału w którym z dumą zapraszamy Państwa jako sponsor nagród.

Krótka historia:

Międzyszkolny Festiwal Poezji dla Dzieci i Młodzieży Wierszowisko został z wielkim sukcesem wprowadzony na grunt Wielkiej Brytanii w 2012 roku z Holandii, gdzie wśród szkolnej społeczności polonijnej zrodził się pomysł konkursu.

Corocznie konkursowi nadawany jest temat przewodni, decydujący o wyborze tematyki, stylu prezentowanych wierszy. Wielki Finał konkursu odbywa się na deskach Teatru POSK-u w Londynie. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach: indywidualnej oraz zbiorowej. Wszyscy uczestnicy otrzymują dyplomy i medale oraz nagrody. Zwycięzcy otrzymują cenne nagrody oraz puchary. W skład panelu Jury wchodzą znane osobistości środowiska aktorskiego zarówno z Polski jak i Wielkiej Brytanii, dzieląc się swoim doświadczeniem
i podnosząc rangę konkursu.

Wierszowisko cieszy się z roku na rok coraz większą popularnością, konsolidując środowisko szkolne polskich szkół uzupełniających. Konkurs jest także świetną okazją do propagowania polskiej poezji dziecięcej oraz daje możliwość ekspresji talentów recytatorskich
i aktorskich
.

Tegoroczna VIII edycja:

9 czerwca 2019 roku w Sali Teatralnej POSK-u w Londynie odbędzie się finał VIII edycja Festiwalu Poezji dla Dzieci i Młodzieży „Wierszowisko”. Konkurs rozpoczyna się o godzinie 10 rano.
Wstęp jest bezpłatny.

Tegoroczny temat konkursu brzmi:

„Rodzina.
O mamie, tacie, siostrze i bracie,
i wszystkich tych, których kochacie!”

Do konkursu zarejestrowało się na czas 35 Polskich Szkół Sobotnich z całej Wielkiej Brytanii. Wiele ze szkół wynajmuje na ten dzień autokar, aby licznie odwiedzić Sale Teatralną
w POSK-u w Londynie.

W konkursie weźmie udział około 100 uczestników w kategorii indywidualnej oraz drugie 100 uczestników w kategorii grupowej.

Tegoroczni Jurorzy to:

Pani Barbara Kaczmarowska – Hamilton – malarka, portrecistka Rodziny Królewskiej
👉 Pani Krystyna Stevenson – pisarka, autorka książek dla dzieci
👉 Pani Kinga Maciaszczyk – polonista, pscycholog, terapeuta, doradca metodyczny i trener ODN SWP
👉 Pan Aleksy Wróbel – poeta, twórca Grupy Artystycznej KaMPe
👉 Pan Piotr Misztal – muzyk, dyrektor Polskiej Szkoły Muzycznej w Londynie
👉 Pan Marcin Marchelski – dziennikarz, prezenter radiowy, twórca Agencji Artystycznej „Twoje Wydarzenia”

Wierszowisko zostało objęte patronatem honorowym Ambasady RP w Londynie.

Sponsorzy: Konsulat RP w Londynie, Sami Swoi – przekazy pieniężne, Gmina Hammersmith & Fullham.

Patronat medialny: Goniec Polski

Drugi raz z rzędu pomocą w organizacji zajmie się Polska Szkoła Przedmiotów Ojczystych im. Tadeusza Kościuszki, Londyn, Ealing.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *