Sami Swoi Przekazy Pieniężne największa polska instytucja finansowa – sponsorem Science Day 2019

Sami Swoi Przekazy Pieniężne największa polska instytucja finansowa – sponsorem Science Day 2019

Wydarzenie Science Day: Polish Contribution skierowane jest do szerokiej publiczności ze wszystkich grup wiekowych. To możliwość dowiedzenia się, jak nauka wpływa na życie codzienne i poznania jej niezastąpionej roli w rozwoju naszej cywilizacji i kultury. Wszystko to przedstawione w sposób atrakcyjny dla szerokiego kręgu odbiorców. Wstęp oczywiście wolny! Sponsorem wydarzenia jest największa polska instytucja finansowa na Wyspach – Sami Swoi Przekazy Pieniężne, która od początku istnienia wspiera ważne inicjatywy na Wyspach.

To fascynująco zapowiadające się wydarzenie organizowane jest wspólnie przez prestiżowe polonijne organizacje naukowe, takie jak Polskie Towarzystwo Naukowe na Obczyźnie (PTNO), Polski Uniwersytet na Obczyźnie (PUNO), Stowarzyszenie Techników Polskich w Wielkiej Brytanii (STP) oraz Polonium Foundation (PF).

Jak podkreślają Organizatorzy, pozwala na bezpośredni kontakt naukowców, inżynierów, ekonomistów, socjologów ze społeczeństwem na temat ogólnych zagadnień naukowych, obecnych trendów badawczych oraz najnowszych odkryć nauki.

Prelegentami Science Day będą więc praktycy techniki, inżynierii oraz nauk przyrodniczych – osoby pochodzenia polskiego pracujący naukowo, dydaktycznie i popularyzatorsko w Wielkiej Brytanii, a także specjalni goście z Polski. Wydarzenie organizowane jest w ramach corocznego British Science Week (Brytyjskiego Festiwalu Nauki), a w połączeniu z miejscem spotkania – Polskim Ośrodkiem Społeczno Kulturalnym, wspiera polsko-brytyjski dialog.

Jakie są główne cele przedsięwzięcia? Oto one: popularyzacja nauki wśród polskiej społeczności w Wielkiej Brytanii; promocja osiągnięć polskich naukowców w Wielkiej Brytanii; zainteresowanie młodzieży nauką, informowanie o możliwościach zawodowych – wyborze kariery; nawiązanie współpracy z polskimi organizacjami naukowymi znajdującymi się poza granicami kraju; integracja polskiej społeczności; integracja ze środowiskiem brytyjskim i wspieranie dialogu polsko-brytyjskiego; budowanie pomostów między naukami ścisłymi a humanistycznymi.

Pomysłodawcy proponują trzy formy interakcji z nauką, dające zarówno osobom prowadzącym, jak i uczestnikom możliwość wyboru formy dla nich najbardziej odpowiedniej, niezależnie od wieku, profesji i zainteresowań:

  • WYKŁADY POPULARNONAUKOWE – seminaria z zakresu różnych dziedzin nauki podzielone na bloki tematyczne. Po każdym wykładzie będzie możliwość zadania pytań oraz dyskusji.
  • WARSZTATY INTERAKTYWNE – zajęcia opierające się na zastosowaniu nauki w codziennym życiu w połączeniu z aktywnym uczestnictwem, twórczym rozwiązywaniem problemów oraz zabawą.
  • POKAZY NAUKOWE – doświadczenia i prezentacje. Celem pokazów jest przyciągnięcie uwagi widza do konkretnego problemu/zagadnienia, dając przy tym świetną możliwość do bezpośredniego kontaktu i dyskusji popularyzatora z szeroką grupą uczestników.

Więcej szczegółów na temat tego swoistego festiwalu nauki zobaczyć można na:

www.welcome2science.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *