Każdy, kto kocha ładne rzeczy, powinien tu być!

Każdy, kto kocha ładne rzeczy, powinien tu być!

Sami Swoi Przekazy Pieniężne sponsorem Targów Ładnych Rzeczy

Targi Rzeczy Ładnych to impreza, której celem jest promocja i popularyzacja polskiego designu wśród różnorodnej publiczności na Wyspach Brytyjskich. W tym roku odbędzie się już piąta edycja Targów, projektu łączącego część wystawienniczą z warsztatami i prezentacjami dotyczącymi dobrego designu. ​ Na Targach będzie można nie tylko kupić i sprzedać rzeczy wykonane przez polonijnych projektantów, ale też zobaczyć wystawy poświęcone polskim dokonaniom w dziedzinie designu i wziąć udział w ciekawych, kreatywnych warsztatach. Organizatorzy nie zapomnieli też o dzieciach, dla nich przygotowano cykl ciekawych warsztatów kreatywnych.

– Pierwsze targi, które zorganizowaliśmy nosiły nazwę Polish Design Fairy – słowo design jednak odstraszało nieco zwiedzających, kojarzyło się z czymś nieprzystępnym, drogim i elitarnym – zmieniliśmy więc nazwę na mniej wyszukaną – Targi Rzeczy Ładnych, z dopiskiem: tworzonych przez polskich artystów i rzemieślników na emigracji i właśnie pracujemy nad piątą edycją TRŁ – wspomina Małgorzata Pogorzelska, dyrektor Akademii Design, będącej obok Stowarzyszenia Techników Polskich w Wielkiej Brytanii głównym organizatorem wydarzenia. – Polskich artystów i rzemieślników jest wśród nas wielu, tworzą rzeczy – ładne, dobrze wykonane i nawiązujące do polskich tradycji i obyczajów. Naszą ideą jest pokazać ich twórczość i uświadomić, że polskie wyroby, takie jak ceramika, poduszki, zabawki dla dzieci, biżuteria, kartki, lampy, plakaty, druki, galanteria ślubna, rzeczy unikalne, funkcjonalne, zaprojektowane i wykonane z pieczołowitością, są na wyciągnięcie ręki i każdy może je mieć – podkreśla.

Targi to impreza z dobrą energią, rozbudzająca apetyt na piękne i funkcjonalne przedmioty – każdy znajdzie tu coś dla siebie, tym bardziej, że zawsze część targową współgra z częścią edukacyjną – kreatywnych warsztatów dla dzieci i dorosłych. W tym roku chociażby z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości targom towarzyszyć będzie wystawa „100 lat polskiego designu”.

Na tegorocznych targach pojawią się między innymi Daria Niezgoda, utalentowana ilustratorka i graficzka, Karolina Berner z Gingerlandu z pierniczkami jak małe dzieła sztuki, Moose and Goose – firma zajmująca się oprawą różnego rodzaju imprez zaproszeń po dekoracje sal i stołów czy Judyta Rozmus z kwiaciarni Boston Florist z ofertą sukulentów i różnego rodzaju bukietów.

Organizatorzy w dalszym ciągu przyjmują zgłoszenia na targi od wystawców – termin mija 20 października. – Zapraszamy wszystkich tych, którzy jeszcze o nas nie słyszeli, a chcieliby pokazać swoje prace i twórczość. Szczególnie poszukujemy wystawców z branż: biżuteria, zdrowie i uroda, robótki ręczne we wszystkich odsłonach, zabawki dla dzieci. Ale wszystkie inne branże oczywiście również będą mile widziane – apelują.

Wstęp na targi jest bezpłatny, podobnie jak udział w warsztatach dla dorosłych i dzieci (tu jedynie obowiązują zapisy). Jak podkreślają organizatorzy, całej imprezy nie udałoby się zorganizować, gdyby nie nasi główni patroni: Ambasada RP oraz Sami Swoi Przelewy Pieniężne, którym pragną serdecznie podziękować.

Aktualne informacje na temat eventu znaleźć można na FB: FB/Akademia_Design_Londyn oraz na stronie akademiadesign.co.uk. Z organizatorami można również kontaktować się telefonicznie pod numerem: 079 122 102 55 (do godz. 18.00) oraz mailowo: akademia.design@stpuk.org.

Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *