Narodowe Święto Niepodległości.

Narodowe Święto Niepodległości.

 

Święto Niepodległości co roku przypomina o narodowej wspólnocie i byciu razem. Będąc w UK szczególnie doceniamy więzi, które łączą nas – rodaków.

Po I Wojnie Światowej, po 123 latach zaborów, Polska stała się niepodłegłym państwem – dnia 11 listopada 1918 roku. Społeczeństwo ogarnęła wielka radość i wzruszenie. Znany pisarz Jędrzej Moraczewski opisał to słowami: „Niepodobna oddać tego upojenia, tego szału radości, jaki ludność polską w tym momencie ogarnął. Po 120 latach prysły kordony. Nie ma „ich”. Wolność! Niepodległość! Zjednoczenie! Własne państwo! Na zawsze! Chaos? To nic. Będzie dobrze. Wszystko będzie, bo jesteśmy wolni od pijawek, złodziei, rabusiów, od czapki z bączkiem, będziemy sami sobą rządzili. (…) Cztery pokolenia nadaremno na tę chwilę czekały, piąte doczekało. (…)”.

Sieć Sami Swoi została stworzona przez Polaków i jako pierwsza, dla Polaków. Polacy nie gęsi i swój system przekazów pieniężnych mają – już od 13 lat!
To sprawia, że 11 listopada jest dla nas wyjątkowo ważny. Jesteśmy dumni z naszych korzeni i chcemy świętować razem z Tobą.

11 listopada w aplikacji mobilnej przekaz Express wyślesz za £0!

 

*promocja dotyczy przekazu Express w aplikacji mobilnej Sami Swoi dnia 11.11.2017 na hasło – WOLNOŚĆ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *