Relacja z niesamowitej wystawy fotograficznej

Relacja z niesamowitej wystawy fotograficznej

Od 24 czerwca do 6 lipca 2017 miało miejsce niezwykłe wydarzenie fotograficzne w Galerii POSK w Londynie. Z okazji 70-lecia Zjednoczenia Polskiego w Wielkiej Brytanii zorganizowano wystawę prezentującą różnorodność aktywności polonijnych organizacji. Od sportu, poprzez edukację, kulturę, pomoc, rozwój zawodowy, tworzenie wspólnot religijnych po żeglarstwo, cały wachlarz aktywności i zainteresowań Polaków na Wyspach ujęty został na fotografiach prezentujących życie polonijne młodych ludzi. Jako jeden ze sponsorów tego wydarzenia byliśmy bardzo zadowoleni z całej organizacji, a także pomysłowości przedstawianych fotografii.

Cieszę się, że młodzi Polacy chcą i potrafią się zrzeszać. Mam nadzieję, że te najmłodsze organizacje, gdy podziałają kilka lat i się rozwiną, dołączą do Zjednoczenia i będą wsparciem dla nas na przyszłe lata – mówi Tadeusz Stenzel, prezes Zjednoczenia Polskiego w Wielkiej Brytanii.

Prezentowanie swojej działalności za pomocą pełnych ekspresji zdjęć (na pracy obrazującej działanie Poles Connect widzimy roztańczone nogi i wirującą spódnicę ludowego stroju tancerki) to doskonały magnes przyciągający nowych członków, czy wolontariuszy. Coraz częściej młode organizacje mają w swoich szeregach fotografów amatorów a nawet doświadczonych fotografów, którzy poprzez udział z wydarzeniach dokumentują życie bogatej oferty polonijnej. Efekt ich zaangażowania, do tej pory widoczny jedynie w social mediach, głównie na profilach organizacji, tym razem można było zobaczyć w galerii.
Po raz pierwszy odwiedzający Galerie mieli okazję zobaczyć relację z parady w Luton, gdzie polska grupa zadziwiła wszystkich pomysłowością i wystąpiła ze Smokiem Wawelskim i innymi postaciami z polskich legend (Złota Kaczka, Syrenka Warszawska). Nie wszyscy też mieli okazję kibicować drużynie siatkarzy IBB Polonia, którzy powtórzyli sukces sprzed roku i wywalczyli tytuł Mistrza Wielkiej Brytanii w siatkówce. Emocje, jakie towarzyszyły kibicom i drużynie uwiecznione zostały na zdjęciach prezentowanych na wystawie. Dzięki ekspozycji mogliśmy też się dowiedzieć, co dzieje się w takich zakątkach jak Evesham, Walsall, Dorset czy Oxford. Organizacje z tych miejscowości również wzięły udział w wystawie.

Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tak niezapomnianym wydarzeniu. Zawsze staramy się angażować w eventy wspierające Polską społeczność. W końcu my też jesteśmy Polakami mieszkającymi w UK 🙂 i jak najbardziej popieramy tego typu inicjatywy! Zobaczcie jak to wyglądało:

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *