Dlaczego warto znać swoje prawa?

Dlaczego warto znać swoje prawa?

Brexit stał się już faktem. Od momentu podpisania dokumentów przez Theresę May wszyscy emigranci z Uni Europejskiej zadrżeli. Jeżeli nadal nie jesteś pewien jak powinien przebiegać proces aplikacji o rezydenturę oraz o obywatelstwo, lub chcesz posłuchać sprostowań wielu błędnych przekonań krążących w Internecie na te tematy, ten artykuł jest dla Ciebie!

Trójka specjalistów z brytyjskich kancelarii – mec. Agata Dmoch (Solicitor), Joanna Rychlicka (Immigration Adviser) i mec. James Dixon (Barrister) zdecydowali wziąć sprawy w swoje ręce i pomóc wszystkim obywatelom UE. Stworzyli serię filmów oraz spotkań POZNAJ SWOJE PRAWA, gdzie opowiadają o prawdach i mitach na temat praw obywateli UE po Brexicie. Z artykułu dowiesz się więcej o naszych specjalistach oraz o seminariach, które organizują.

Agata Dmoch ukończyła wydział prawa na Uniwersytecie Westminster w Londynie, studia podyplomowe (Legal Practice Course) na Uniwersytecie Prawa w Birmingham oraz aplikację radcowsko-notarialną w jednej z kancelarii prawnych w Midlands, UK. We wrześniu 2011 została przyjęta przez Law Society jako Solicitor of Senior Courts of England and Wales. Jej specjalizacją jest prawo handlowe, gospodarcze i korporacyjne. Obecnie Agata studiuje MBA w prestiżowej Aston Business School (FT top 100 MBA na świecie) oraz Etykę na Uniwersytecie Harvard. Agata jest założycielem Midlands Polish Community Centre organizacji non-profit pomagającej rodakom na obczyźnie i skupiającej ponad 300 Polaków w każdą sobotę. Oprócz kariery prawnej oraz pracy charytatywnej Agata jest również Prezesem Midlands Polish Business Club – grupy networkingowej, której celem jest promocja polsko-brytyjskich inicjatyw oraz relacji biznesowych. W 2011 roku Agata otrzymała tytuł „Aston 100”, przyznawany 100 najlepszym studentom na Uniwersytecie Aston za poza programowe osiągnięcia.

Joanna Rychlicka jest licencjonowanym doradcą imigracyjnym i udziela porad  z zakresu  brytyjskiego prawa imigracyjnego. Posiada wieloletnie doświadczenie w sporządzaniu podań o rezydenturę i obywatelstwo w Wielkiej Brytanii. Swoje doświadczenie zawodowe  zdobyła podczas 4-letniej pracy na stanowisku asystenta prawnego oraz kierownika działu kancelarii w Birmingham. Joanna posiada akredytację OISC (Home Office), zezwalającą na udzielanie porad oraz reprezentacji prawnej w zakresie prawa imigracyjnego oraz certyfikat z zakresu administracji prawnej wydany przez Charted Institute of Legal Executives (CILEx).
Joanna nieustannie poszerza swoją wiedzę i doświadczenie poprzez udział w profesjonalnych szkoleniach imigracyjnych oraz akcjach społecznych. Na chwilę obecną przygotowuje się do rozpoczęcia studiów wyższych na kierunku prawo w biznesie w University of Wolverhampton.

James Dixon zaczął swoją karierę w Sheffield Law zajmującym się sprawami azylowymi i imigracyjnymi. Pogłębił swoją znajomość prawa UE podczas pracy w Trybunale Sprawiedliwości Wspólnot Europejskich w Luksemburgu. Pojawia się regularnie przed trybunałami pierwszej i drugiej instancji w pełnym zakresie apelacji, podejmuje wyroki sądowe i ma doświadczenie w stawianiu się w Sądzie Apelacyjnym. Jego znajomość prawa więziennego, a także podstawy prawa karnego, czyni go dobrze przygotowanym do doradzania i reprezentowania osób przetrzymywanych z mocy prawa imigracyjnego lub wobec deportacji. Wyróżniony Nagrodą Prawniczą Roku Pro Bono przyznawaną przez Birmingham Law Society Awards 2013.

 

Trójka specjalistów oprócz nagrania filmików POZNAJ SWOJE PRAWA, które możecie znaleźć na naszym kanale YouTube, zaplanowała również serię spotkań. W czasie tych seminariów prelegenci będą opowiadać o faktach i mitach związanych z prawami obywateli UE po Brexicie.  Spotkania odbywają się w Birmingham, Leicester, Londynie i Manchesterze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *