Polak – imigrant idealny

Polak – imigrant idealny

Polaków na Wyspach jest coraz więcej. Choć nie wszystkim Brytyjczykom się to podoba, muszą przyznać, że jesteśmy imigrantami idealnymi. Wynika to nie tylko z naszych cech narodowych, ale także z ogromnej umiejętności dostosowania się do każdych warunków!

Polacy znani są ze swojej pracowitości i zaangażowania we wszystko co robią. Nic dziwnego, że to właśnie my jesteśmy imigrantami, którzy na Wyspach zakładają najwięcej firm! Polskie sklepy na stałe wpisały się w krajobraz brytyjskich miast, otwieramy także gabinety lekarskie, inwestujemy w nowe technologie. Zagraniczny rynek jest dla nas szansą, którą potrafimy wykorzystać.

ss_button_emigracjajestkobieta_d_01a

Kochamy swój kraj, jesteśmy sentymentalni i rodzinni. Te cechy mogą przeszkadzać w odnalezieniu się na obczyźnie, Polacy jednak świetnie sobie radzą! Jest nas na Wyspach tak wielu, że czujemy się tu prawie jak u siebie. Potrafimy korzystać z naszej kultury i tradycji, jednak chętnie poznajemy realia Brytyjczyków. Jeszcze kilka lat temu dużą barierą był dla nas język angielski. Dziś młode pokolenia wyjeżdżają do UK dużo lepiej przygotowane na zderzenie z inną narodowością. Potrafimy dostosować się do nowych warunków, choć nikt nie mówi, że jest łatwo!

Ostatnio głośne były słowa dziennikarza BBC: „Dziękujemy ci Polsko za użyczenie nam swojej młodzieży”. Nie można się z nimi nie zgodzić. Polacy odnajdują na Wyspach swoje miejsce na ziemi, jednocześnie wspierając brytyjską gospodarkę i tworząc brytyjską rzeczywistość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *