Oszczędź sobie na podróży!

Oszczędź sobie na podróży!

Dobrze, kiedy Święta są rodzinne. Wielkanoc zbliża się dużymi krokami – czas zaplanować wyjazd do Polski! Specjalnie dla Ciebie porównujemy różne sposoby podróżowania i… oszczędzania!

Szybko… samolotem!

Najszybszym sposobem na świąteczną wizytę w kraju jest samolot. To świetne rozwiązanie dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na długi urlop. Dzięki podróży samolotem są w stanie oszczędzić czas i wykorzystać go maksymalnie na spotkanie z bliskimi.

ss_button_oszczedznaprzekazach_01a(1)

Trzeba jednak pamiętać, że samolot to nie tylko zalety. Chociaż linie lotnicze posiadają wiele udogodnień dla dzieci, lot wciąż może okazać się dla nich niekomfortowy i męczący. Podróż samolotem to spory wydatek, szczególnie w świątecznych terminach. Oszczędzić można wybierając wcześniejszy dzień wylotu (np. tydzień przed Świętami) lub rezerwując lot z dużym wyprzedzeniem. Specjalnie dla Ciebie porównaliśmy ceny 3 bezpośrednich lotów Londyn – Warszawa. Dla każdej linii lotniczej wybraliśmy wielkanocne terminy, w których bilety są najtańsze:

  Cena w obie strony Termin Ilość dni w Polsce Szczegóły lotu
LOT £ 253,64 26.03.2016 – 01.04.2016 7 1 osoba, economy saver class, bagaż podręczny i rejestrowany
British Airways £ 317,91 26.03.2016 – 31.03.2016 6 1 osoba, economy class, bagaż podręczny i rejestrowany
WizzAir £ 293,58 26.03.2016 – 31.03.2016 6 1 osoba, economy class, bagaż podręczny i rejestrowany

Pamiętaj – do wydatków należy doliczyć transport z i na lotnisko oraz koszt parkingu auta.

Wygodnie… samochodem lub autokarem!

Jeśli cenisz wygodę lub wracasz do Polski w większej grupie osób, wybierz samochód. Zdecydowaną zaletą takiego rozwiązania jest możliwość zaplanowania wyjazdu tak, aby po drodze zwiedzić ciekawe miejsca. Nie musisz martwić się o bagaż, szczególnie w przypadku kombi. Masz zamiar podróżować z dziećmi? Auto będzie idealne, ponieważ postoje możesz dopasować do potrzeb najmłodszych.

Z autem na gaz wyjazd do Polski może być naprawdę tani! Oszczędzisz dodatkowo, jeśli będziesz tankować na odpowiednich stacjach paliw. Pamiętaj, że te na autostradzie i przy granicy są zazwyczaj dużo droższe. Czasem opłaca się zjechać z trasy, żeby zatankować w oddalonej o kilka kilometrów miejscowości. Dobrym wyborem są też stacje samoobsugowe, które oferują tanie, ale zazwyczaj dobrej jakości paliwo. Zauważ, że ceny różnią się także w zależności od kraju. Przed podróżą warto sprawdzić, gdzie najbardziej opłaca się tankować i odpowiednio zaplanować jazdę. Polski Związek Motorowy na swojej stronie na bieżąco aktualizuje informacje o cenach paliw w UE: http://www.pzmtravel.com.pl/paliwa-w-europie.html

Jadąc z UK do Polski trzeba przeprawić się przez kanał La Manche promem lub Eurotunelem, co także generuje koszty. Bilet na tunel jest zazwyczaj nieco droższy. Warto jednak sprawdzać ceny – często można spotkać promocje (np. na nocne przeprawy promem).

Jeśli nie chcesz martwić się o techniczną organizację wyjazdu, kup bilet autokarowy. W zależności od przewoźnika możesz wybrać różny standard podróży. Najbardziej popularne firmy oferujące przejazdy na trasie Londyn – Warszawa (np. Sindbad, Eurobus) ustaliły ceny na poziomie £ 110 za przejazd. Niestety dużą wadą jest czas przejazdu – 24 godziny w jedną stronę.

Tanio… car sharing!

Dużym zainteresowaniem cieszy się ostatnio tzw. car sharing. Osoba wyruszająca w podróż udostępnia miejsca w swoim aucie za opłatą, która jest zdecydowanie mniejsza od ceny biletu samolotowego czy autokarowego. Wystarczy skontaktować się z kierowcą, ustalić cenę i dokładną trasę przejazdu. Ofert tego typu można szukać na stronach BlaBlaCar.com, LiftShare.com, na facebookowych grupach zrzeszających Polaków w UK oraz na portalach i forach polonijnych.

UntitledPrzykładowe oferty przejazdów na Bla Bla Car.

Oczywiście, jeśli jedziesz swoim samochodem, możesz poszukać osób zainteresowanych wyruszeniem z Tobą w podróż do Polski. Dzięki zabraniu pasażerów zwróci Ci się duża część kosztów wyjazdu do kraju.

 

Samolot, samochód, autokar – cokolwiek wybierzesz, uważnie zaplanuj wyjazd.
Sami Swoi życzą Ci szczęśliwej podróży oraz wyjątkowo
radosnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *