Emigracja to kobieta!

Emigracja to kobieta!

Najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny? Wszystko wydaje się to potwierdzać!
Polki radzą sobie na emigracji coraz lepiej.

Początkowo do Anglii wyjeżdżali głównie mężczyźni. Ich celem było zarobienie pieniędzy na konkretny cel lub przygotowanie warunków, by sprowdzić na Wyspy rodzinę. Powoli charakter polskiej emigracji się zmienia – obecnie kobiety nie chcą czekać i bardzo często decydują się na natychmiastowy wyjazd z partnerem. Potwierdzają to badania NBP – Polacy na emigracji najczęściej wysyłają przekazy pieniężne rodzicom i teściom (56%), a nie partnerom (13%).

Wyjazd za granicę to ogromny stres, szczególnie dla par posiadających dzieci. Ograniczony kontakt z dziadkami, brak znajomości języka, różnice programowe w szkołach to tylko część z barier, z jakimi muszą zmierzyć się polskie rodziny na emigracji. Kobiety muszą radzić sobie z poszukiwaniem pracy, opieką nad dzieckiem, tęsknotą za bliskimi. Okazuje się jednak, że Polki potrafią znaleźć receptę na tak trudną sytuację.

Może to wynikać z tego, że kobiety są coraz lepiej wykształcone, znają już doświadczenia emigracji (chociażby z opowiadań rodziny czy przyjaciół), wiedzą, gdzie szukać pomocy. Dużą rolę odgrywają media społecznościowe, które integrują Polaków za granicą – zawsze można spytać o radę osób, które w Anglii spędziły już kilka miesięcy czy lat. Ważnym aspektem jest dla Polek edukacja dziecka. Brytyjskie warunki są satysfakcjonujące, a oferta zajęć pozalekcyjnych jest dużo bogatsza niż w Polsce. Polepszenie warunków finansowych i „nowy start” bardzo często spajają rodzinę.

ss_button_emigracjajestkobieta_d_01a

Co ciekawe, to kobiety najczęściej dbają o domowe finanse. Planują wydatki, pamiętają o zobowiązaniach. Wysyłają do Polski większą część swoich dochodów niż mężczyźni. Nie boją się otwierać własnych biznesów! Jest to mniej skomplikowane niż w kraju, a podatek dochodowy jest bardziej korzystny. Tym samym wspierana jest polska gospodarka – część dochodu dzięki transferom międzynarodowym i tak wraca do kraju.

Polki to silne i odważne kobiety. I w Polsce i na emigracji dbają o rodziny, są wspaniałymi córkami, mamami, babciami i przyjaciółkami.

W Dniu Kobiet życzymy wszystkim Paniom szczęścia,
samych radosnych chwil i spełnienia wszystkich marzeń!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *