3D Secure – płać bezpiecznie w Internecie

3D Secure – płać bezpiecznie w Internecie

Robisz dużo zakupów online lub często wykonujesz przelewy pieniężne do Polski? Właśnie dla Ciebie stworzono usługę 3D Secure. Nigdy o niej nie słyszałeś? Czytaj dalej i dowiedz się jak dodatkowo zabezpieczyć swoje płatności w Sami Swoi.

Czym jest 3D Secure?

3D Secure to usługa, dzięki której możliwe jest rozpoznanie, czy osoba dokonująca transakcji online jest właścicielem używanej karty debetowej. Jak to możliwe? Dzięki ustalonemu przez własciciela kodowi, którym dodatkowo zabezpiecza swoja kartę.

ss_button_wyslijbezpiecznyprzekaz_01a(1)

Tylko Ty masz dostęp do swojego hasła, a więc tylko Ty możesz używać swojej karty podczas zakupów online.

Jak działa 3D Secure?

Na końcu transakcji internetowej zobaczysz podsumowanie. Widoczne są na nim szczegóły dotyczące zakupu (nazwa sklepu, data, wartość transakcji). Jedyne co musisz zrobić to sprawdzić zgodność danych i wpisać swój kod we wskazanym miejscu. Bez podania prawidłowego kodu zakup nie zostanie zrealizowany.

pp_blogowe_3dsecurity_captha_02b

kliknij, aby powiększyć

Usługa 3D Secure dotyczy wszystkich kart Visa, a także większości kart systemu MasterCard.

Jak aktywować usługę 3D Secure?

Nie musisz zakładać nowej karty – wystarczy, że uruchomisz usługę 3D Secure na dotychczasowej karcie debetowej. Aktywacja 3D Secure może różnić się nieznacznie w zależności od banku czy rodzaju karty.

Aktywacji możesz dokonać na stronie internetowej swojego banku, a także podczas dowolnej transakcji online. Zostaniesz wtedy poproszony o podanie kilku danych – jest to konieczne, by potwierdzić, że jesteś właścicielem karty. Następnym krokiem jest ustalenie hasła. Ważne, żeby było dla Ciebie łatwe do zapamiętania, ponieważ będziesz się nim posługiwał podczas kolejnych transakcji online. Jednocześnie pamiętaj o bezpieczeństwie: hasło musi być trudne do odgadnięcia dla innych, najlepiej takie, którego nigdy wcześniej nie używałeś. Pamiętaj, żeby nie zapisywać nigdzie hasła 3D Secure i nikomu go nie powierzać.

Usługa 3D Secure

kliknij, aby powiększyć

Możesz być również poproszony o ustawienie swojej spersonalizowanej wiadomości – krótkiego tekstu, który będzie wyświetlany podczas transakcji online (nad polem do wpisywania hasła). Co ma na celu to dodatkowe zabezpieczenie? Dzięki niemu sprawdzisz, czy żądanie podania hasła rzeczywiście pochodzi od Twojego banku. Jeśli podczas dokonywania kolejnych zakupów online zauważysz, że Twoja spersonalizowana wiadomość różni się od tej, którą podałeś podczas aktywacji usługi, uważaj! Możesz paść ofiarą oszustwa internetowego. Skontaktuj się z biurem obsługi swojego banku.

Gdzie można robić zakupy za pośrednictwem karty objętej 3D Secure?

Zakupy możesz robić w każdym sklepie internetowym, który obsługuje technologię 3D Secure i jest oznaczony znakami Verified by Visa oraz MasterCard SecureCode. W pozostałych dokonasz transakcji, lecz bez wprowadzania hasła 3D Secure.

Dowiedz się więcej na stronie swojego banku:

There are 7 comments for this article
  1. Tereha at 09:44

    Mam pytanie czy ta usluga aktywowana w banku jest w wiekszosci przypadkow darmowa czy bank moze pobrac jakies guldeny ze nam to aktywuje?

    • PrzekazyPieniezne at 16:27

      Żądanie hasła 3D Secure pojawi się podczas zakupów w sklepie internetowym, który jest oznaczony znakami Verified by Visa lub MasterCard SecureCode.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *