Nadzieja dla osób chorych na raka?

Nadzieja dla osób chorych na raka?

Z roku na rok słyszymy o coraz większym zachorowaniu na różnorodne nowotwory. Potocznie wszystkim znany rak sieje spustoszenie w całym ludzkim organizmie. Ogranicza działanie organów. Dzisiaj natomiast dowiadujemy się o nadziei, jaką od kilku lat odkrywają naukowcy z Wielkiej Brytanii przy współpracy z uczonymi ze Stanów Zjednoczonych i Szwajcarii.

Naukowcy odkryli białko, które jest kluczowe w procesie wzmacniania układu odpornościowego. Od 6 lat prowadzone są badania nad możliwościami owego białka. Terapia genowa, w której wykorzystuje się białko potrafi zwalczyć niemal wszystkie rodzaje nowotworów i wirusów.

Dotychczas eksperymenty prowadzone były jedynie na myszach. Naukowcy twierdzą, że ich wyniki są bardzo obiecujące, co daje nadzieje milionom osób chorych na raka. Ogłaszają również, że jeżeli wszystko będzie kroczyło w dobrym kierunku, to testy na ludziach zaczną się w przeciągu trzech lat.

Odkryte białko może zwiększyć ochronę organizmu przez wirusami i nowotworami, Jeżeli badania zakończą się sukcesem, ludzki organizm będzie mógł sam obronić się przed komórkami rakotwórczymi, co oznacza koniec wyczerpujących chemioterapii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *