Coraz więcej Polaków za granicą?

Coraz więcej Polaków za granicą?

W ostatnim czasie słyszy się, że coraz więcej Polaków rozważa wyjazd z kraju. Jak wynika z raportu Work Service „Migracje zarobkowe Polaków” chętnych do emigracji przybywa w bardzo szybkim tempie. W zeszłym roku było to 5% badanych, a dzisiaj jest ich 6,4% (o 250 tysięcy osób więcej niż w zeszłym roku).

Rodacy decydują się na wyjazd za granicę z wielu powodów. Jednym i najważniejszym z nich jest możliwość zarobienia większej sumy pieniędzy. Ludzie chcą wyjechać, by podnieść standard swojego życia, a wielu z nich wyjedzie ze względu na to, że w Polsce nie mogą znaleźć odpowiedniej dla siebie pracy.

Bardzo duża liczba osób wyjeżdża za granicę, by podjąć prace, które nie wymagają kwalifikacji zawodowych, natomiast umożliwią zdobycie doświadczenia zawodowego. Coraz więcej Polaków jest zatrudnianych na stanowiskach eksperckich i specjalistycznych, które wymagają wysokich umiejętności i doświadczenia, a na dodatek gwarantują satysfakcjonujące zarobki.

Za swój cel najczęściej wybierają Wielka Brytanię, Skandynawię lub Niemcy. O wyjeździe za granicę najczęściej myślą młode osoby. Większość z nich to osoby po 35 roku życia.

There are 1 comments for this article
  1. poko at 14:48

    Trudno się dziwić, patrząc na to jak wygląda obecnie sytuacja w kraju. Mnóstwo osób ma problemy ze znalezieniem pracy, a wynagrodzenia są lata świetlne za krajami zachodu. Dopóki to się nie zmieni to nie ma co za bardzo liczyć na to że młodzi będą zostawać w kraju. Zyskują na tym chyba tylko właściciele serwisów internetowych z ofertami pracy za granicą typu http://www.gowork.pl :/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *