Niesamowite doświadczenie muzyczne z Anną Maria Jopek

Niesamowite doświadczenie muzyczne z Anną Maria Jopek

W sobotę 21 lutego 2015 roku o godzinie 20: 00 w Union Chapel w Londynie odbył się niesamowity koncert polskiej artystki Anny Marii Jopek. Na to wydarzenie przybyło wielu fanów piosenkarki oraz anglojęzyczni koneserzy muzyki. O godzinie 20:15 na scenie obok artystki pojawił się cały zespół muzyków. Marek Napiórkowski, który akompaniował artystce na gitarze, Robert Kubiszyn, który wspierał utwory na gitarze basowej, Paweł Dobrowolski, dodawał utworom charakteru grając na perkusji, Piotr Pedro Nazaruk, który śpiewał razem z Anną Marią Jopek, grał na flecie i cymbałach oraz Krzysztof Herdzin, który grał na instrumencie, którego nie mogło zabraknąć – na fortepianie.

Prezentowany na koncercie album Polanna, jak twierdzi sama artystka, jest szczególnym projektem. Stworzono specjalnie zespół, w którego skład wchodzą miedzy innymi: fortepianista Gonzalo Rubalcaba, Maria Pomianowska, wiolonczelista Rafał Kwiatkowski oraz gościnnie Stanisław Soyka. Album Polanna pokazał się na rynku muzycznym 14 października 2011 roku wraz z dwoma innymi Haiku oraz Sobremesa. Jest to dość niespotykane zjawisko, by na rynku pokazały się jednocześnie 3 krążki jednego artysty.

Cały album został nagrany w studiu Radio Gdańsk. Następnie w studiu MRS w Nowym Jorku pracował nad nim nagradzany nagrodami Grammy Joe Ferla i pomagał mu Steve Rodby znany z Pat Metheny Group. Inspiracją do stworzenia kawałków są ludowe korzenie. Przeobrażone aranżacje urozmaicają znane wszystkim tematy. Mimo iż do utworów zostały dodane zupełnie nowe partie muzyczne wszystko idealnie zgrywa się w całość.

Całemu wydarzeniu charakteru nadało miejsce – Union Chapel.  Kościół, który istnieje od 1806 roku, został laureatem Londyńskich Nagród Muzycznych, jako ulubione miejsce koncertów w stolicy.  W ubiegłym roku odbyło się tutaj ponad 160 wydarzeń różnego rodzaju. Podczas koncertu każdy artysta znajdujący się na scenie zachwycał swoimi umiejętnościami, a wokal Anny Marii Jopek i jej swoboda na scenie hipnotyzowała.
Zapraszamy do obejrzenia relacji z koncertu, którego partnerem strategicznym było Sami Swoi Przekazy Pieniężne.

There are 1 comments for this article

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *