8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet

8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet

Dzień kobiet początkowo był dniem, w którym okazywano szacunek ofiarom walki o równouprawnienie kobiet. Święto ustanowione zostało w 1910 roku po wydarzeniach w Stanach Zjednoczonych (Powstanie dwudziestu tysięcy), jednak w Polsce obchodzone na szeroką skale dopiero od 1993 roku.

Wielu z nas kojarzy to święto z czasami PRL-u, kiedy to w zakładach pracowniczych kobietom wręczano goździki czy rajstopy. Obecnie dzień kobiet jest międzynarodowym świętem obchodzonym w takich państwach jak w Albanii, Algierii, Armenii, Azerbejdżanie, Białorusi, Bośni i Hercegowinie, Brazylii, Bułgarii, Burkina Faso, Kamerunie, Chinach, Kubie, Laosie, Kazachstanie, Kirgistanie, Macedonii, Mołdawii, Mongolii, Czarnogórze, Polsce, Rumunii, Rosji, Serbii, Tadżykistanie, Ukrainie, Uzbekistanie, Wietnamie, Włoszech i Zambii.

Tego dnia, co roku w Polsce odbywają się również różnego rodzaju manifestacje feministek walczących między innymi o równouprawnienie. Natomiast Panowie wręczają swoim kobietom, żonom, matkom, koleżankom drobne podarunki czy kwiaty.

Dzięki Sami Swoi każdy mężczyzna, który pracuje poza granicami Polski, może w tym dniu zaskoczyć swoją ukochaną żonę, matkę czy narzeczoną. Umożliwiamy wykonywanie przelewów na wszystkie konta bankowe w Polsce, co oznacza, że z nami można zapłacić za bukiet w internetowej kwiaciarni czy za zamówione specjalnie na tą okazję czekoladki.

Zapraszamy do placówek Sami Swoi Przekazy Pieniężne, wykonywania przekazów przez infolinię, za pomocą aplikacji mobilnej lub na stronie internetowej www.przekazypieniezne.com. Nie zastanawiaj się, już dzisiaj wykonaj przekaz z Sami Swoi i zrób niespodziankę najważniejszym kobietom w Twoim życiu

There are 1 comments for this article

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *