Gramy z WOŚP już po raz piąty. Bądź z nami!

Gramy z WOŚP już po raz piąty. Bądź z nami!

Goniec Polski i Sami Swoi www.PrzekazyPieniezne.com już po raz piąty chcą wspomóc Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Nie będzie to jednak możliwe bez Waszego wsparcia!
Zobaczcie jak Jurek Owsiak zaprasza na 23 finał WOŚP


Jak możecie wesprzeć tegoroczny Finał?

To proste – wystarczy wykonać specjalny Darmowy Przelew WOŚP – przez firmę Sami Swoi www.PrzekazyPieniezne.com, a wszystkie przelane pieniądze trafią na konto tej niezwykłej Orkiestry, która gra „do końca świata i o jeden dzień dłużej”. I choć Goniec Polski i Sami Swoi grają z Jurkiem Owsiakiem już po raz piąty, w tym roku poprzeczka postawiona została jeszcze wyżej – po raz pierwszy zagramy pod szyldem „sztabu”.

Dla seniorów i dzieci

Zbiórkę zaczynamy już 15 grudnia, a cała akcja trwa do 11 stycznia. Pieniądze można przelewać zarówno w placówkach Sami Swoi Przekazy Pieniezne, przez telefon – za pośrednictwem infolinii Sami Swoi oraz przez stronę www.przekazypieniezne.com, jak i wrzucać do puszek ustawionych w placówkach firmy.

A cel, tak jak i podczas wszystkich poprzednich finałów, jest szczytny – w tym roku zbieramy pieniądze „dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów”. – Każdego roku temat Finału jest w gronie Fundacji pieczołowicie omawiany, a jego wybór uzależniony jest od aktualnych potrzeb w polskiej medycynie. W tym roku postanowiliśmy ponownie zainteresować się oddziałami pediatrycznymi oraz onkologicznymi, aby podtrzymać wysokie standardy opieki medycznej, które udało się, m.in. dzięki wcześniejszym zakupom WOŚP, wypracować. Nie zapominamy oczywiście o seniorach. Już po raz trzeci pochylamy się nad geriatrią, aby także i ludzie starsi mogli dochodzić do zdrowia w godnych warunkach – czytamy wypowiedź Jurka Owsiaka na stronie WOŚP.

To już więc kolejny raz w ponad dwudziestoletniej historii Orkiestry, kiedy środki uzbierane przez wolontariuszy, za pomocą wpłat darczyńców czy uzyskane z aukcji internetowych, pomogą w polepszeniu losu osób starszych.

Początki działalności Jurka Owsiaka były jednak zupełnie inne – od samego początku zbiórki pieniędzy miały poprawić szansę na zdiagnozowanie, leczenie i przeżycie najbardziej chorych i potrzebujących dzieci. To właśnie dzięki Owsiakowi i milionom osób, które wsparły zbiórkę, pod koniec lat 90. XX wieku w polskich szpitalach zaczęły pojawiać się sprzęty o jakich biedniejsze placówki mogły wcześniej tylko pomarzyć. I wtedy, po ponad 20 latach ogromnych sukcesów i wysiłku całej rzeszy wolontariuszy, Jurek Owsiak postanowił, że trzeba zmienić nie tylko oddziały pediatryczne w całej Polsce, ale trzeba także zadbać o godną opiekę medyczną seniorów.

I znowu mu się udało. Polacy, zarówno ci w kraju jak i za granicą, kolejny raz nie zawiedli i hojnie obdarowywali wolontariuszy. I tak jak podczas 22. Finału chętnie wrzucali do puszek, tak ochoczo licytowali Złote Serduszka i brali udział w aukcjach internetowych (trafiły na nie m.in.: buty Leo Messiego, talerz perkusyjny z podpisami członków grupy T.Love czy możliwość „wypożyczenia” Marcina Melera, byłego redaktora naczelnego „Playboya” czy aktora Rafała Królikowskiego, którzy zadeklarowali, że umyją wszystkie naczynia u osoby, która wygra licytację). A Jurek Owsiak na bieżąco informował coraz bardziej zachrypniętym głosem, jakie sumy pieniędzy udało im się zebrać.

wykonaj przekaz wośp

Złote Serduszka

W tym roku nie będzie inaczej. Bo choć mówiąc o WOŚP przed oczami mamy zazwyczaj mężczyznę w czerwonych spodniach i żółtej koszuli, to nie tylko on pracuje na sukces Orkiestry. W tym roku na powodzenie akcji pracować będzie blisko 120 tys. wolontariuszy, ponad 1700 sztabów i miliony ludzi, którzy w różny sposób wspierają Orkiestrę. Jak co roku, w dniu Finału o godzinie 20.00 polskiego czasu odbędzie się też tradycyjne „Światełko do nieba” – transmisję będzie można obejrzeć w Programie Drugim Telewizji Polskiej. Przez cały dzień odbywać się będzie także Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców (zwana licytacją Złotych Serduszek). Kulminacyjny moment, czyli licytacja Serduszka nr 1, zaczyna się ok. godz. 23.00 polskiego czasu. Pamiętajcie jednak, że nie trzeba licytować Złotych Serduszek by pomóc potrzebującym – liczy się każdy przesłany funt i każda przekazana złotówka. Wystarczy tylko wejść na stronę www.PrzekazyPieniezne.com i przesłać wybraną kwotę, aby wspomóc ten szczytny cel. Bądźcie z nami już od 15 grudnia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *