Cameron, imigranci i Unia Europejska?

Od jakiegoś czasu słyszymy, że brytyjski premier David Cameron chce za wszelką cenę ograniczyć prawa imigrantów na terenie Wielkiej Brytanii. Po ostatniej decyzji Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w sprawie niemieckich zasiłków, dla rządu brytyjskiego otwieraja się nowe możliwości.

Instytucja znajdująca się w Luksemburgu orzekła, że Niemcy od tej pory mogą odmówić przyznania zasiłku imigrantom, jeżeli ci nie chcą podjąć pracy. Trybunał zajął się sprawą, po tym jak niecmiecki rząd podjął decyzję w sprawie imigrantce z Rumunii, która zamieszkuje na terenie Niemiec. 25-letnia rumunka od momentu przyjazu do Niemiec nie podejmowała żadnej próby znalezienia pracy, a jednocześnie pobierała zasiłki. Trybunał Sprawiedliwości uznał decyzję niemieckich władz za słuszną i ją podtrzymał.

Ta decyzja została przyjęta z aprobatą przez brytyjski rząd, dla którego powstały nowe możliwości. Bowiem dążą oni do ograniczenia praw osób przybywających na wyspy.

David Cameron chciał to wcześniej osiągnąć poprzez zmienienie ogólnych zasad obowiązujących w krajach Unii Europejskiej, jednak kanclerz Niemiec Angela Merkel nie wyraziła na to zgody. Gdy to się nie powiodło, poinformował, że postara się zmaksymalizować wszystkie obostrzenia dotyczące imigrantów.

Decyzja, która została podjęta przez Europejski Trybunał Sprawiedliwości umożliwi brytyjskiemu premierowi osiągnięcie założonych celów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *