Głaskacze poszukiwani

Głaskacze poszukiwani

Centrum pomocy uratowanym i bezdomnym kotom Westgate Ark Centre w Newcastle poszukuje wolontariuszy do pracy. Nie byłoby w tym nic specjalnego, gdyby nie proponowane stanowisko. Fundacja poszukuje osób, którzy codziennie przez klika godzin będą… głaskać koty. Ma to służyć oswojeniu zwierzaków.
Koty, które są przywożone do centrum pomocy są dzikie i przestraszone. Dzięki stworzonemu programowi, pupilom będzie łatwiej zaufać ludziom i szybciej mogą zostać adoptowane. Obecność człowieka i codzienne pieszczoty będą miały pozytywny wpływ na przebywające w fundacji zwierzaki.
Paul Black z Westgate Ark Centre wspomina, że do ośrodka trafiają również starsze koty, których oswojenie może zająć więcej czasu. Wolontariat może skutkować kilkoma zadrapaniami, ale miłośnikom kotów nie powinno to przeszkodzić.
Black poinformował, że ma nadzieje, że w przyszłości centrum pomocy będzie mogło przekształcić się w profesjonalną klinikę non-profit, w której będzie możliwość leczenia i sterylizacji kotów i psów .

There are 1 comments for this article

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *