Relacja z XX Mistrzostw Domów Dziecka w Halowej Piłce Nożnej

Jak co roku, również i w tym, w dniach 18-20 czerwca w hali sportowej OSiR Warszawa Włochy odbyły się XX Mistrzostwa Domów Dziecka w Halowej Piłce Nożnej im. Kazimierza Deyny.
Organizatorzy nie mogli narzekać na brak uczestników, bowiem w imprezie wzięło udział ok. 200 osób z 16 domów dziecka z całej Polski.
Mogliśmy podziwiać zmagania sportowe dzieci z Komarna, Tczewa, Lidzbarka, Szczutowa, Giżycka, Czerwionki, Daleszyc, Katowic, Kłobucka, Kołaczkowa, Lublina, Miechowa, Pasymia, Sosnowca, Szczecina i Włocławka.
Do samych rozgrywek powrócimy jednak później.Truniej piłkarski Domów Dziecka 2014
Jak to bywa podczas wydarzeń ogólnokrajowych, organizatorzy nie mogli nie zapewnić uczestnikom odpowiedniego zakwaterowania oraz przekąsek.
Dzieci rozgościły się więc w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym „Syrenka” i Kampingu Majawa, a w godzinach wieczornych zostali powitani drobnymi upominkami od sponsorów Mistrzostw. Następnym punktem było omówienie z trenerami i opiekunami przebiegu rozgrywek, a poszczególnym grupom zostali przydzielenie wolontariusze. Oficjalne uroczystości związane z XX Mistrzostwami rozpoczęły się 19 czerwca z samego rana.

To właśnie tego dnia mogliśmy obserwować eliminacje grupowe, czyli pierwsze sportowe zmagania dzieciaków, które już nie mogły doczekać się „walki”.
Same finały zostały zaplanowane na 20 czerwca i wtedy też spośród 16 drużyn z całej Polski wyłoniono najlepszą trójkę.
I miejsce zajął dom dziecka z Lublina, II miejsce dom dziecka z Lidzbarkai III miejsce dom dziecka z Kołaczkowa. Wszyscy zwycięzcy otrzymali puchary ufundowane przez PZPN i dzielnicę Ochota oraz Fundację Eva, a także medale i dyplomy. Obdarowani zostali również nagrodami finansowymi ufundowanymi przez Polską Ligę Piątek Piłkarskich z Londynu na zakupienie sprzętu sportowegow wysokości 3000, 2000 i 1000 złotych.
To jednak nie był koniec nagród i wyróżnień.
Spośród uczestników wybrano również najlepszego zawodnika i strzelca Mistrzostw oraz bramkarza, a raczej bramkarkę.
Tutaj nagrodę otrzymali Damian Szwat z Domu Dziecka w Kołaczkowie oraz Dagmara Kostur, podopieczna Domu Dziecka z Czerwionki.
Obydwoje otrzymali nagrody finansowe w wysokości 1250 zł z przeznaczeniem na naukę języka angielskiego oraz nagrody rzeczowe jak np. koszulka z autografem Wojciecha Szczęsnego. Wszystko to ufundowane przez Sami Swoi Przekazy Pieniężne.
Pozostałe drużyny otrzymały pamiątkowe statuetki i dyplomy oraz upominki rzeczowe.
Nagrodzono również najmłodszego zawodnika Mistrzostw – Łukasza Turka ze Szczutowa, otrzymał on piłkę z autografem Łukasza Fabiańskiego.
Ponadto drobne upominki podarowano opiekunom i trenerom oraz wolontariuszom, a drużyny z Lublina, Tczewa i Lidzbarka miały możliwość zakupienia obuwia w sklepie Deichmann (każdy wychowanek mógł wybrać sobie jedna parę obuwia do 100 złotych).Sami Swoi Przekazy Pieniezne na sportowo
Ceremonię uroczystego zakończenia uświetnili goście: Andrzej Strejlau, prezes Polskiej Ligi Piątek Piłkarskich z Londynu Piotr Osiński, prezes Sami Swoi Przekazy Pieniężne Paweł Mes, Aleksandra Rusin (przedstawicielka Firmy Boehringer Inghelim oraz przedstawiciele Urzędu Dzielnicy Ochota Maciej Sotomski – Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia i Wojciech Cichy – Kierownik Zespołu Sportu i Rekreacji .
Honorowy patronat nad zawodami objęli PZPN i Klub Sportowy Legia Warszawa.
Sami Swoi Przekazy Pieniężne jak podczas każdych mistrzostw z dumą obserwuje jak nasze młode pokolenie dzielnie walczy o tytuł najlepszego, jednocześnie pamiętając, że rozgrywki mają być zabawą i miłym spędzeniem czasu.
Jest nam również miło, że poprzez sponsorowane przez nas nagrody pieniężne na kursy języka angielskiego mogą pomóc dzieciom w kształceniu i spełnianiu marzeń.
Mamy nadzieję, że za rok będzie równie – a być może nawet bardziej – miło, przyjemnie i sportowo.

There are 2 comments for this article

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *