10-lecie Sami Swoi wspólnie z Oxford 10/10/10

W tym roku wiele organizacji polonijnych oraz firm obchodzi 10-lecie. Sami Swoi Przekazy Pieniężne, jako główny sponsor Oxford 10/10/10  dokłada również swoją „10”.

Oxford 10/10/10 z Sami SwoiKiedy w 2004 roku Polska wstępowała do Unii Europejskiej, w wielu budziły się obawy, nie każdy był do tego przekonany. W tym roku Polska świętuje 10-lecie przystąpienie do Unii Europejskiej i już nikt nie ma wątpliwości – mamy co świętować! W tym roku również my obchodzimy swoje 10-lecie, dlatego inicjatywa Oxford Polish Association jeszcze bardziej nam się podoba i razem z nimi chcemy świętować 10 lat w Unii.

Oxford Polish Association (OPA), prężnie działające na terenie Oxfordu stowarzyszenie, wraz z innymi dziewięcioma organizacjami postanowiło uczcić tę ważną okazję poprzez serię eventów pod nazwą: „Oxford 10/10/10 – 10 wydarzeń, 10 organizacji, 10 lat Polski w UE”

Otwarcie miało miejsce podczas European Business and Trades Fair 27 kwietnia, jednak cała inicjatywa trwa do 15 czerwca.

Głównym celem organizowanych eventów jest potwierdzenie i wzmocnienie integracji polskiego społeczeństwa w wielokulturowym i jakże różnorodnym środowisku Oxfordu, a także podkreślenie ważności dążenia do wspólnoty w obszarze Unii Europejskiej.

Nadchodzące imprezy prezentują się wyjątkowo ciekawie:

  • 16.05. Panel dyskusyjny

„Polacy w Wielkiej Brytanii”. 10 lat Polski w Unii Europejskiej – panel dyskusyjny z udziałem Ambasadora RP w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz prominentnymi gośćmi ze świata polityki.

  • 17.05. Pokaz filmu: „Papierowe małżeństwo”

Polsko-brytyjska komedia dramatyczna z 1992 roku, pokaz bezpłatny z udziałem cenionego w Polsce reżysera Krzysztofa Langa oraz znanego producenta Marka Forstater’a. Zobacz więcej

  • 18.05. Pokaz filmu: „Polak potrzebny od zaraz”

Film  nagrodzony  w  Wenecji  za  najlepszy scenariusz 2007 roku. Pokazuje szansę Polaków na nowe życie po otwarciu granic. Pokaz filmu zakończy się sesją Q&A z główną aktorką – Kierston Wareing.

  • 19.05. – 21.05. Wystawa plakatów: „Nasze miasta i miasteczka”

Otwarta dla szerokiej publiczności wystawa plakatów Ryszarda Kai – „Plakatem malowana Polska”, która będzie mieć miejsce w Muzeum Oksfordzkim, mieszczącym się w gmachu Urzędu Miasta Oksford.

  • 25.05. Mini Olimpiada Europejska

Zajęcia sportowo-taneczno- rekreacyjne dla dzieci i rodziców na hali sportowej w Fusion Leisure Centre.

  • 01.06. Piknik europejski: Dzieci przyszłością Europy

Piknik z występami muzycznymi i tanecznymi.

  • 15.06. Turniej piłkarski

Turniej Piłkarski „Zubry Oxford Cup” – zawody piłki nożnej i rozgrywki drużynowe.

 

Oxford 10/10/10Jak zapewnia organizacja Polish Oxford Association wstęp na wszystkie imprezy jest darmowy i dostępny dla każdego.

Warto więc pamiętać o tym, co wyróżnia Polaków, a jednocześnie tworzy część Unii Europejskiej – polska kultura i język – przekonują.

My jako firma transferowa, która od 10 lat łączy Polaków za granicą oferując bezpieczne i szybkie przekazy pieniężne zdecydowanie pod tym się podpisujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *