„BIM dla Polski – ryzyko i wyzwania” Konferencja w Londynie

Nowoczesne rozwiązania? Jak najbardziej!

BIMdlaPolski

Podążanie za nowoczesnymi technologiami dla każdego przedsiębiorstwa, chcącego pozostać konkurencyjnym na rynku, jest obecnie bardzo ważne. Tak również sprawa ma się w budownictwie, a technologie BIM, które pomagają koordynować projekty budowlane są na to świetnym przykładem. Dlatego właśnie postanowiliśmy być częścią tego projektu i wesprzeć działania organizatorów I Konferencji Naukowej „BIM dla Polski – ryzyko i wyzwania”, której byliśmy sponsorem.

SONY DSC

Konferencja przygotowana przez Stowarzyszenie Techników Polskich na Wyspach Brytyjskich we współpracy z Ambasadą RP w Londynie, miała na celu pomoc polskim technikom zapoznać się bliżej z brytyjskimi technologiami BIM (ang. Building Information Modeling).

Jako, że Sami Swoi wspierają rodzime projekty już od wielu lat i często łączą też polskie biznesy w UK, konferencja była wspaniałą szansą na kolejne wsparcie wspaniałej inicjatywy i czymś koło czego nie można było przejść obojętnie.

 

Ciekawi ludzie i interesujące wykłady na temat opracowań inwestycji budowlanych przy pomocy oprogramowania komputerowego z wykorzystaniem trójwymiarowych obiektów – to główna tematyka cyklu spotkań, które przez trzy dni odbywały się Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym w Londynie.

Konferencja nie byłaby z pewnością tak udanym przedsięwzięciem, gdyby nie pojawienie się osób, które reprezentują środowisko technologiczne, jak m.in.  przedstawiciel Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, ale także instytucji polonijnych.

Szczególnie wdzięczny za pomoc w organizacji konferencji, którą ofiarowała firma Sami Swoi Przekazy Pieniężne, a także magazyn polonijny Goniec Polski, był nowo wybrany prezes istniejącego już od 70 lat Stowarzyszenia Techników Polskich w Wielkiej Brytanii, Piotr Dudek.

– Informacja o konferencji była nagłaśniana wieloma kanałami, pomogli nam w tym również pracownicy Ambasady RP w Londynie i firma Sami Swoi Przekazy Pieniężne, za co pragniemy wyrazić swoje podziękowanie – powiedział dziennikarce „Gońca Polskiego” prezes Dudek.

Jeśli mimo tego, że była to pierwsza edycja konferencji, wydarzenie cieszyło się tak dużym wsparciem i zainteresowaniem, kolejne odsłony „BIM dla Polski – ryzyko i wyzwania”, na pewno okażą się jeszcze większym sukcesem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *